Z powodu łysienia z jednej strony nikt jeszcze nie umarł. A z drugiej dla wielu panów jest ono przyczyną zmartwień (co stanowi błędne koło, bo stres niekiedy przyspiesza wypadanie włosów). Znaczny procent mężczyzn w dzisiejszych czasach nie chce stawać przed wyborem, czy golić się na zero czy pozostawiać “koronkę” wokół głowy i podejmuje aktywną walkę o zachowanie owłosienia.
Dzisiaj przedstawiamy pięć sprawdzonych sposobów na zatrzymanie wypadania (lub jego cofnięcie).
Spis treści
Zatrzymaj łysienie z dermokosmetykami
Pierwszym sposobem, po jaki sięgają panowie podczas walki z łysieniem, są dermokosmetyki. To substancje bogate w witaminy i minerały. Ich celem jest wzmocnienie skóry oraz jej pochodnych – w tym wypadku włosów.
Logika za stosowaniem tego typu kosmetyków jest bardzo prosta: Włosy mocniejsze mają mniejszą tendencję do wypadania. W wielu przypadkach lżejszego łysienia metoda faktycznie się sprawdza i pozwala na niemal całkowite zatrzymanie procesu.
Sięgnij po mezoterapię
Ten zabieg medyczny również opiera się na wspieraniu włosów za pomocą odpowiedniej substancji. W tym momencie często do akcji wkraczają jednak mocniejsze farmaceutyki. Zmienia się też technika ich podawania.
Mezoterapia opiera się na punktowym nakłuwaniu skóry głowy i wprowadzaniu substancji wzmacniających.
Leczenie łysienia laserem
Zabiegi laserowe kojarzą się przede wszystkim z wycinaniem i różnego rodzaju korektami (na przykład wzroku). Nie każdy jednak wie, że odpowiednio ustawiona wiązka światła może także pobudzić ukrwienie skóry głowy i tym samym sprowokować powstawanie nowych mieszków włosowych.
Technika dalej się rozwija, ale już teraz może poszczycić się sporą skutecznością. Ma jednak dwie istotne wady. Należy do terapii bardzo kosztownych. Poza tym leczenie następuje stopniowo i może trwać nawet do dwunastu miesięcy.
Silna farmakologia
Łysienie u mężczyzn w większości wypadków zaczyna się w okolicach trzydziestego roku życia. Pomiędzy czterdziestką i pięćdziesiątką znacząco jednak przyspiesza. To z powodu dużych zmian hormonalnych.
Wraz ze starzeniem przychodzi niestety tycie, utrata werwy i właśnie łysienie androgenne. Co ciekawe wszystkie te procesy można znacznie spowolnić za pomocą odpowiednio dobranej terapii. Leki takie jak minoxidil i monosteryd działają cuda i zatrzymują zamianę testosteronu w hormon doprowadzający do łysienia.
Przeszczep włosów
Niestety w niektórych odmianach utraty włosów pomogą jedynie metody najbardziej inwazyjne. Chodzi oczywiście o łysienie plackowate. Hashimoto i inne choroby autoimmunologiczne mogą prowadzić do wypadania owłosienia całymi kępkami i pozostawiania gołych połaci. Czym jest łysienie plackowe dowiesz się z tej strony.
W tej sytuacji jedyną i najlepszą metodą walki o bujną fryzurę może się okazać przeszczep włosów. Jest to jedna z najbardziej inwazyjnych metod i przy okazji najbardziej skutecznych. Oczywiście istnieje ryzyko, że nowo-zasadzone włosy się nie przyjmą.
Jeśli jednak procedura zakończy się powodzeniem, będziemy mogli pochwalić się gęstymi włosami właściwie w ciągu miesiąca od jej przeprowadzenia. Jeśli nie to polecamy przeczytanie artykułu https://zdrowiewformie.pl/lysienie-u-mezczyzn-przyczyny-leczenie/ w którym znajdziesz więcej sposobów leczenia łysienia u mężczyzn.
Najnowsze komentarze