Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Wypad na plażę to obowiązkowa pozycja w wakacyjnym planie zajęć. Zanim jednak wyjdziesz z domu, aby oddać się słonecznym lub wodnym kąpielom, pomyśl, czego możesz potrzebować na plaży. Kiedy już tam dotrzesz, z pewnością nie będziesz chciała szybko wracać tylko dlatego, że o czymś zapomniałaś. Co więc warto mieć przy sobie?

Pakujemy torbę plażową!

Na plażę nie wybierzesz się z nerką czy kopertówką – potrzebujesz torby plażowej z pierwszego zdarzenia. Taka galanteria charakteryzuje się szczególną formą i właściwościami. Torba plażowa jest duża i pojemna, ma szerokie dno i prostokątny kształt. Zwykle pozbawiona jest zapięcia. Ma za to grube i wytrzymałe uchwyty. Dzięki takiej konstrukcji pomieści wszystko, czego możesz potrzebować na plaży. Poza tym, torby plażowe wykonuje się nie ze skóry czy innych wrażliwych na działanie promieni słonecznych materiałów, lecz przede wszystkim z tkanin, które można później łatwo wyprać z plażowego kurzu. A co zapakować do takiej torby, kiedy już ją wybierzemy? Musisz pamiętać o:

  • butelce wody mineralnej,
  • ręczniku plażowym,
  • kremie z filtrem,
  • okularach przeciwsłonecznych,
  • pomadce ochronnej,
  • przekąskach, jeśli planujesz plażować przez kilka godzin.

W torbie zawsze warto mieć też chusteczki (również nawilżane), a także książkę lub słuchawki, które dostarczą rozrywki w trakcie opalania.

Jeśli planujesz popływać, zabierz strój kąpielowy!

Podczas opalania się możesz poradzić sobie bez stroju kąpielowego, ale kiedy zechcesz schłodzić się w wodzie, będzie on już niezbędny. Możesz wybrać bikini lub strój kąpielowy jednoczęściowy, tak abyś czuła się swobodnie i pewnie. Jeśli chcesz ukryć brzuszek, możesz postawić również na tankini, które składa się z zakrywającego ciało topu. Pamiętaj, że nie musisz wydawać na taki kostium fortuny. Tanie stroje kąpielowe kupisz na przykład w outlecie, gdzie dostępne są między innymi końcówki kolekcji lub mniej popularne rozmiary wyprodukowane w zbyt dużej ilości. Kiedy pakujesz się na plażę, aby popływać, spakuj również dodatkowy ręcznik kąpielowy.

Coś na później, czyli co założyć po kąpieli lub po opalaniu?

Jeśli wybierasz się na plażę na dłużej, prędzej czy później będziesz zainteresowana sprawdzeniem menu najbliższej restauracji czy baru. Takich miejsc lepiej nie odwiedzać w samym stroju kąpielowym, dlatego zwróć uwagę na to, co zakładasz na siebie przed wyjściem lub spakuj do torby dodatkowe ubranie na później. Najlepszy wybór stanowi sukienka na plażę z jasnego i zwiewnego materiału. Możesz założyć ją na strój kąpielowy po wyjściu z wody i swobodnie pójść na lekki obiad. Do sukienki dopasuj też kapelusz z szerokim rondem, który ochroni głowę przed słońcem. Jeśli na plażę wybierasz się nie po to, by pływać i opalać się w słońcu, lecz na wieczorną imprezę lub randkę, sukienkę uzupełnij lekkim nakryciem, na przykład cienką jeansową kurtką lub sweterkiem. Do torby spakuj natomiast spray na komary, dzięki któremu owady nie uprzykrzą Ci spotkania ze znajomymi.

Plażowanie bez odpowiedniego przygotowania może okazać się kłopotliwe, dlatego zawsze pakuj się na plażę tak, aby być gotową na każdą ewentualność.