Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Jedną z największą zalet manicure hybrydowego, jest jego wytrzymałość. To właśnie ona powoduje, że tak wiele kobiet z decyduje się na wybór tej metody zdobień. Paznokcie hybrydowe bowiem, mogą wytrzymać w nienaruszonym stanie nawet do 3-4 tygodni, a wpływ na to ma wiele różnych czynników. Na co więc szczególnie zwrócić uwagę?

Niezwykle istotny jest dobór produktów, na podstawie ich składu i właściwości. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o lakiery hybrydowe, ale również bazy do paznokci, które są jednym z elementów decydujących o trwałości manicure hybrydowego. Jak zatem wybrać tą najlepszą? Wspólnie z kosmetolog prowadzącą portal z pomysłami na paznokcie przygotowaliśmy dla Was specjalny poradnik!

Bazy pod lakiery hybrydowy – dlaczego są tak ważne?

Baza do paznokci jest jednym podstawowych elementów manicure hybrydowego. Aplikuje się ją bezpośrednio na płytkę paznokcia, a dopiero po niej nakłada się kolorowy lakier hybrydowy, co oznacza że jest ona pierwszym produktem bezpośrednio pokrywającym paznokcie. Jednym z jej najważniejszych zadań, jest zwiększenie przyczepności lakierów, a tym samym wydłużenie trwałości manicure. Oprócz tego, dobrej jakości baza pod lakier hybrydowy wyrównuje powierzchnię płytki i chroni ją przed odbarwieniami, a niektóre z nich mają dodatkowo właściwości odżywcze i pielęgnacyjne. Jakie więc bazy są najczęściej wybierane zarówno przez profesjonalne stylistki, jak i domowe amatorki? Jest kilka rodzajów, różniących się od siebie właściwościami!

Jaką bazą do paznokci hybrydowych wybrać?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru bazy do paznokci? Bardzo ważne są jej właściwości. Sam preparat może wyrównywać płytkę, wygładzać jej ubytki, a nawet służyć do jej przedłużania. Istotna jest również konsystencja – te nieco gęstsze bazy umożliwiają nadbudowywanie i przedłużanie paznokci, a te rzadsze, w większości przypadków wyrównują płytkę i służą jako podkład pod kolejne preparaty. Na rynku produktów do manicure znajdują się też bazy witaminowe i proteinowe, które oprócz wspomnianych wcześniej właściwości, dodatkowo regenerują i odżywiają paznokcie. Które zatem są najpopularniejsze i czym się charakteryzują? W sklepach z lakierami hybrydowymi, kupimy produkty takie jak:

  • Klasyczna baza – wygładza ubytki i doskonale sprawdza się jako podkład pod kolejne produkty.
  • Baza budująca – tak jak jej poprzedniczka pozwala na uzupełnienie ubytków i może służyć jako podkład pod kolejne preparaty, a oprócz tego umożliwia przedłużenie paznokci nawet do kilku milimetrów.
  • Baza kauczukowa – ta jest bardziej elastyczna niż pozostałe bazy, co czyni ją odporniejszą na uszkodzenia, a jednocześnie nie traci swoich właściwości podkładowych.
  • Baza proteinowa – baza z dodatkiem protein jest najtwardsza ze wszystkich, przez co doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku kruchej i łamliwej płytki.
  • Baza witaminowa – podobnie co jej poprzedniczka, baza witaminowa jest większości przypadków twarda, a oprócz tego zawiera witaminy które regenerują i odżywiają paznokcie.

Oczywiście jest to ogólna charakteryzacja, wszak bazy mogą różnić się od siebie nie tylko samą konsystencją, ale i właściwościami, wszystko zależy bowiem od ilości i jakości użytych komponentów. To jednak nie wszystko! Część producentów oferuje także kolorowe bazy, które oprócz wspomnianych wcześniej właściwości, umożliwiają łatwiejsze krycie kolejnym nakładanym preparatom, lub rozpoczęcie dekorowania bezpośrednio na nich. Stylizacje z wykorzystaniem kolorowych baz do hybryd jako podkładów, można podejrzeć na: https://pazuromaniaczki.pl/jasne-paznokcie-15-najmodniejszych-inspiracji/