Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem depilacji w warunkach domowych? Szukasz bezbolesnego sposobu na usuwanie zbędnego owłosienia? Sprawdź depilatory laserowe oraz IPL. W przeciwieństwie do elektrycznych, które działają jak pęsety i wyrywają włoski razem z cebulkami, te wysyłają impulsy świetlne. Skuteczność działania jest bardzo wysoka, a tempo wzrastania włosków zdecydowanie spada, co pozwala wydłużyć przerwy między sesjami.

Jak działa bezbolesny depilator do włosów?

Bezbolesny depilator do włosów to urządzenie, które cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Teraz usuwanie owłosienia w warunkach domowych nie musi kojarzyć się z dyskomfortem czy podrażnieniem skóry. Może być całkiem przyjemnym elementem rozbudowanych zabiegów pielęgnacyjnych – od peelingu, który przygotowuje skórę, aż po nawilżenie, które chroni przed wrastaniem włosków i utrzymywaniem się zaczerwienienia.

Jakie funkcje i cechy konstrukcyjne mają bezbolesne depilatory do włosów? To przede wszystkim:

  • dodatkowe nakładki chłodzące,
  • czujniki automatycznie odczytujące ton skóry (co pozwala dopasować intensywność zabiegu do indywidualnych uwarunkować),
  • możliwość depilacji na mokro (w wannie, pod prysznicem), co pozwala skórze odprężyć się na czas zabiegu, aby dyskomfort był mniejszy,
  • ruchome głowice, które idealnie dopasowują się do linii nóg, pach, podbródka.

Komfortowa depilacja z bezbolesnym depilatorem do włosów

Zapomnij o depilacji, która oznaczała dyskomfort i łzy w oczach. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, które do usuwania włosków wykorzystują technikę promieniowania laserowego i naświetlania, ten zabieg pielęgnacyjny będzie znacznie bardziej komfortowy. Warto wykonywać go zgodnie z opracowanym harmonogramem, aby szybko zauważyć spowolniony wzrost włosków, które odrastając będą stawały się coraz słabsze i mniej widoczne. Ich usuwanie w kolejnych seriach zabiegów będzie przebiegało.

Aby jeszcze uprzyjemnić sobie sesje z depilatorem, warto zastosować się do wskazówek kosmetologów. Przed depilacją weź ciepłą kąpiel lub prysznic. Regularnie wykonuj też peeling, który skutecznie utrudni włoskom wrastanie w skórę. Po zabiegu pamiętaj o nawilżaniu, aby skóra nie była podatna na podrażnienia, a jej powierzchnia zachwycała idealną gładkością i aksamitną delikatnością.

Nie zrażaj się, jeśli przy pierwszym korzystaniu z depilatora będziesz odczuwać ból. To normalne, bo organizm nie jest przyzwyczajony do tego typu zabiegów. Zapewniamy jednak, że każde kolejne użycie będzie łagodniejsze i mniej uciążliwe.