Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Biżuterię kochają niemal wszystkie kobiety — kolczyki, łańcuszki, bransoletki, pierścionki, od ilości wyrobów do wyboru można dostać zawrotu głowy. Czasem pojawia się jednak pytanie, czy postawić na biżuterię wykonaną ze złota, czy srebra? Czy są jakiejś uniwersalne zasady, którymi warto się kierować?

Trudny wybór, czyli jaka biżuteria dla kogo?

Czym kierują się kobiety wybierając dla siebie ozdoby? Najczęściej jest to kwestia gustu, ktoś lubi złoto, a ktoś inny preferuje biżuterię srebrną. Zdarza się, że o zakupie danej ozdoby decyduje po prostu cena. Istnieje jednak kilka zasad, którymi warto się kierować wybierając biżuterię dla siebie. Trzeba pamiętać, że ma ona dodawać uroku, podkreślać kobiece piękno, nie przytłaczać. Nie bez znaczenia jest więc dobór biżuterii do urody, karnacji kobiety, a także do stylizacji i okazji. Nie zawsze i nie do wszystkiego będzie pasowało złoto. Czasem jednak lepiej będzie sięgnąć po ten kruszec zamiast po srebro. Sprawdźmy zatem, kto powinien wybrać złoto, a kto srebro.

Przedstawiciel firmy Fugart podkreśla: Nasze klientki wybierają dopasowaną biżuterię, którą lubią dodatkowo personalizować, np. zamawiając grawerunek. Złoto jest chętnie kupowane na specjalne okazje urodziny, ważne rocznice itp. Klasyczna złota biżuteria to pamiątka, która doskonale wygląda przez lata i może być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wyroby srebrne są z reguły nieco tańsze, wyglądają nowocześnie i pasują do każdego stylu. Generalnie oba kruszce cieszą się niesłabnącą popularnością.

Dla kogo złoto, a dla kogo srebro?

Złota biżuteria pasuje paniom o ciemnej karnacji. Mogą one z powodzeniem nosić żółte i różowe złoto, a do tego sięgać po kamienie takie, jak rubiny czy granaty. Kobiety o chłodnym typie urody, będą prezentować się dobrze w biżuterii srebrnej lub wykonanej z białego złota. Zarówno wyroby złote, jak i srebrne można wzbogacić o kamienie szlachetne lub półszlachetne.

Czasami nie trzeba wybierać – panie coraz częściej zestawiają ze sobą srebro i złoto, nosząc oba te metale razem. Warto jednak dobrać biżuterię do stylizacji. Stroje krzykliwe, rzucając się w oczy należy zestawiać z delikatną, subtelną biżuterią, by uniknąć tzw. przerostu formy nad treścią. Stonowany strój wieczorowy panie mogą wzbogacić poprzez dobranie wielu ozdób i połączenie srebra ze złotem. Dziś to już nie ekstrawagancja a moda.