Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Ludzie w naszym kraju w końcu zaczynają rozumieć, że z niektórymi kompleksami naprawdę można wygrać. Kiedyś po prostu zgadzaliśmy się na wszystko, co nam się przydarzyło. Nie próbowaliśmy tego zmienić, bo dostępne metody były drogie lub po prostu niebezpieczne. Teraz jednak jesteśmy w stanie pozbyć się chociażby nadmiernej potliwości czy zmarszczek – a co ciekawe, pomóc może nam w tym jedna i ta sama substancja. Jest to toksyna botulinowa, znana lepiej pod nazwą botoksu. Korzystają z tego kobiety i mężczyźni w każdym wieku i praktycznie na całym świecie. Mamy w końcu dosyć tego, że nie czujemy się w swoim ciele zbyt pewnie.

Dla niektórych osób być może pocenie się i zmarszczki to nie są poważne problemy – ale dla innych jest to powód do stresu i na pewno będzie im się łatwiej żyło, gdy się tego pozbędą. Dostępne są co prawda różne kremy na zmarszczki i dezodoranty blokujące pocenie – ale nie działają one u każdego i bywają po prostu za słabe. To właśnie w takiej chwili warto zastanowić się nad tym, czy nie lepiej rozprawić się z tym na jednej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej.

Botoks jako metoda usuwania zmarszczek

Kobiety bardzo szybko zaczynają narzekać na to, że mają na twarzy zmarszczki. To nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę prowadzony przez nie tryb życia – ciągłe opalanie, papierosy, przetworzona żywność i stres. Musimy spodziewać się tego, że odbije się to na naszej skórze. Już nawet brak odpowiedniego nawilżenia uwidacznia bruzdy wokół oczu i na czole. Botoks (więcej informacji jego właściwościach tutaj  https://projektskora.pl/tp-botoks/) może nam pomóc, ponieważ “sparaliżuje” on te obszary i wtedy nawet podczas uśmiechania się – zmarszczki nie będą się tworzyć. Jeżeli przeprowadzimy taki zabieg w profesjonalnym miejscu to efekt końcowy powinien nas usatysfakcjonować. To spory wydatek, ale kobiety, które się na zdecydowały – bardzo często wracają do tego samego gabinetu po kilku miesiącach, gdy botoks trzeba już wykonać ponownie.

Botoks jako metoda usuwania nadmiernej potliwości

Tak samo entuzjastyczne opinie wystawiane są także przez osoby, które nie mogły poradzić sobie z poceniem dłoni czy stóp. Sam zabieg na pewno nie jest przyjemny, bo te obszary są jednak większe i bardziej wrażliwe – ale mimo to da się go wytrzymać. W efekcie otrzymujemy całkowicie suchą skórę, którą nie musimy przejmować się nawet przez sześć miesięcy – czasami rezultaty utrzymują się nawet dłużej. Dla wielu osób jest to jedyny skuteczny sposób na pozbycie się potu. Nie da się więc zaprzeczyć temu, że botoks raczej będzie w najbliższych latach tylko zyskiwał na popularności. Dlatego zabiegi i leczenie z użyciem toksyny botulinowej, inaczej botoksu, warto wykonać u specjalistów. W Warszawie to klinika Projekt Skóra.