Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Oczy są niezaprzeczalnie istotnym elementem twarzy. Spotykając kogoś, pierwszą rzeczą jest nawiązanie kontaktu wzrokowego. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, ale to, co poza nimi też jest ważne, dlatego warto zadbać o ich odpowiednią oprawę. Modelowanie brwi oraz rzęs dopasowane do osoby pozwoli na podkreślenie koloru i kształtu oka eksponując jego zalety. Coraz więcej sklepów oferuje szeroki wybór profesjonalnych produktów do brwi i rzęs oraz kosmetyki i akcesoria do użytku codziennego.

Rzęsy – produkty do przedłużania

Długie i gęste znakomicie otwierają i uwydatniają oko. Ale jak osiągnąć taki efekt, gdy ich stan wyjściowy różni się od ideału? Z pomocą przychodzi usługa przedłużania i zagęszczania włosków. Polega ona na doczepianiu pojedynczych (zazwyczaj od 1 do 5) sztucznych rzęs do rzęs klienta za pomocą silnie wiążącego kleju. Zaletą, która odróżnia ją od innych metod mających na celu uwydatnienie oprawy oka, jest to, że efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni (zalecane jest jednak uzupełnienie po około 4 tygodniach). Może być dobrym rozwiązaniem dla osób, dla których tusze nie dają zadowalającego efektu.

Co jest potrzebne do ich przedłużania/zagęszczania?

  • Pojedyncze kępki – jedwabne, syntetyczne lub z norek,
  • klej do przedłużania,
  • pęseta.

Zobacz jak prosty może być taki zabieg gdy wybierze się profesjonalne produkty.

Profesjonalne kosmetyki do brwi

Stanowią one ważny element twarzy – podobno to je dostrzega się ze sporych odległości jako pierwsze. Odpowiednio wymodelowane potrafią nadać twarzy młodzieńczego wyrazu oraz podkreślają jej kształt.

Jest kilka zabiegów, które mogą optycznie zagęścić oraz przyciemnić włoski. Pierwszym z nich jest laminacja, czyli nadanie im pożądanego kształtu przy jednoczesnym odżywieniu. Wykorzystuje się do tego specjalne preparaty laminujące, a następnie neutralizator dla utrwalenia efektu. Taki zabieg sprawdzi się zarówno dla osób z niesfornymi, gęstymi brwiami jak i dla posiadaczek delikatniejszej oprawy oczu. Jasne włoski można poddać hennowaniu, by je pogrubić i przyciemnić. Zazwyczaj w salonach hennę wykonuje się po wcześniejszym wyregulowaniu i przygotowaniu obszaru. Produkty dla stylistek rzęs i brwi znajdują się w sklepie Pimp My Lashes.

Pielęgnacja i makijaż w domu

Zarówno brwiom jak i rzęsom poddanym zabiegom w salonie trzeba poświęcić więcej uwagi. Przez około 48 godzin po przedłużaniu rzęs należy unikać kontaktu z wodą i produktami na bazie tłuszczu. Jeżeli możliwe, warto zrezygnować w tym czasie z makijażu oczu, aby jak najdłużej cieszyć się spektakularnym efektem. Brwi po hennie nie powinny być narażane na intensywne tarcie i tłuste kosmetyki, które mogą spowodować szybszy zanik koloru. W przerwach pomiędzy zabiegami warto zadbać o rzęsy i brwi stosując serum, lub odżywkę na noc. Odżywione włoski będą grubsze i gęstsze oraz będą lepiej przygotowane na kolejne zabiegi.

Makijaż brwi na czasie

Jeżeli chodzi o brwi, to efekt podobny do laminacji można uzyskać, stosując mydełka utrwalające. Użycie ich zamiast żelu w końcowym etapie makijażu trzyma włoski w miejscu oraz nabłyszcza je. Dzięki temu uzyskuje się modny efekt “bushy brows”, który powoli wypiera mocno wyrysowane łuki. Jak używać mydełka? W zależności od formuły konieczne może być zwilżenie wodą lub setting sprayem grzebyczka, którym następnie nakłada się produkt na włoski, mocno wyczesując je do góry.

Teraz stylizacja brwi oraz rzęs nie ma żadnych tajemnic. Profesjonalne produkty dla stylistek rzęs i brwi to najwyższej jakości wyroby, które mają zapewnić jak najlepszy efekt. W Pimp My Lashes możliwy jest zakup detaliczny oraz hurtowy.