Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Odchudzanie to dla wielu osób niezwykle ciężki, monotonny oraz pełny wyrzeczeń okres. Często nie wiemy jak się do tego zabrać, skąd czerpać informację, co jeść, czego unikać. Łatwo jest się w tym wszystkim pogubić, a to prowadzi do szybkiej rezygnacji. Świetnym rozwiązaniem dla każdego jest catering dietetyczny!

Dlaczego odchudzanie z dietą pudełkową jest zdrowe?

Przede wszystkim z powodu tego, iż nad rodzajem posiłków, rozkładem makroskładników, a także ilością kalorii, czuwa profesjonalny dietetyk. Podstawą diety jest wyliczenie odpowiedniej ilości kalorii – głodówki nie są dobrą drogą. Nawet do schudnięcia ludzki organizm potrzebuje energii, a nią czerpiemy właśnie z pożywienia. Dodatkowo niezwykle ważna jest prawidłowa podaż białka, tłuszczów oraz węglowodanów. Profesjonalny dietetyk doskonale wie jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, uwzględnia aktywność fizyczną, rodzaj wykonywanej pracy, stopień spontanicznej aktywności fizycznej – wszystkie te elementy składają się na prawidłowe ułożenie diety.

Samodzielne wyszukiwanie posiłków, robienie zakupów, liczenie kalorii może zajmować bardzo dużą ilość czasu. Catering dietetyczny Lublin sprawia, że mamy to wszystko z głowy. Dieta pudełkowa jest odpowiednio rozplanowana, zazwyczaj dostajemy 4-5 posiłków – taka ilość zapobiega nadmiernemu odczuwaniu głodu między porami jedzenia. Odpowiednio zbilansowana dieta to nie tylko cyferki na produktach, ważne są również składniki odżywcze. Co z tego, że w nutelli znajdziemy niemalże tyle samo kalorii, co w pudełku masła orzechowego, skoro te dwa produkty dostarczają nam zupełnie inne, pod względem zdrowotnym składniki.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest różnorodność. Jeśli w kółko będziemy jedli te same posiłki, to cała dieta w bardzo krótkim czasie nam się znudzi. Osoby odpowiedzialne za posiłki w cateringu dietetycznym zadbają o to, żeby posiłki nie stały się dla nas monotonne. Raz słodkie, raz słone, innym razem na ostro – każdy posiłek nas zaskakuje i to jest najbardziej satysfakcjonujące.

Dieta nie powinna być karą – spożywanie zdrowych posiłków ma stać się przyjemnością. Kucharze oraz dietetycy zajmujący się przygotowywaniem diet pudełkowych biorą pod uwagę twoje preferencje. Sam decydujesz, co lubisz jeść, a czego wolałbyś nie dostać w swoim jadłospisie. Wszystko jest odpowiednio komponowane, a posiłki często wyglądają i smakują zdecydowanie lepiej niż w nie jednej restauracji. Nie musisz również martwić się o alergeny – o wszelkich nietolerancjach informujesz dietetyków, dzięki czemu nie musisz obawiać się o reakcje alergiczne.

Dieta pudełkowa uczy zdrowych nawyków żywieniowych

Dla wielu osób catering dietetyczny to pierwszy krok do zrzucenia zbędnych kilogramów. Jeśli raz skorzystamy z diety pudełkowej, nie oznacza to, że jeśli przestaniemy, od razu nasza waga wróci do poprzedniego stanu. Catering dietetyczny uczy regularności w spożywaniu posiłków, pokazuje, że nawet zdrowa dieta może być smaczna – to nie sama sałata! Dieta pudełkowa pokazuje, jak wiele posiłków można stworzyć z produktów bogatych w substancje odżywcze, prezentuje różnorakie połączenia smaków, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Przede wszystkim tego rodzaju dieta udowadnia, że aby schudnąć, nie trzeba się głodzić.

Głodówki dają szybkie efekty, ale też równie szybki efekt jojo. Tego rodzaju eksperymenty często prowadzą do poważnych zaburzeń odżywiania, które oddziałują na ludzkie zdrowie fizyczne, ale też psychiczne. Dieta pudełkowa pokazuje, że to nie głód i wyrzeczenia powodują, że tracimy kilogramy na wadze.

Catering dietetyczny Lublin sam w sobie jest motywacją. W końcu decydując się na dietę pudełkową, inwestujemy w to własne pieniądze – działa to w podobny sposób jak kupienie karnetu na siłownie. Każdy posiłek dostajemy w wyznaczone miejsce, o uzgodnionej godzinie – jedyne co musimy zrobić, to zjeść potrawę. Spożywając posiłek z pudełka nie marnujemy jedzenia z lodówki, którego zazwyczaj jest za dużo. Dieta pudełkowa to zdrowe, bezpieczne oraz wygodne rozwiązanie dla każdego, kto chce schudnąć z głową.