Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Na początek trochę niezbędnej teorii: suplementy diety to nic innego jak różnego rodzaju substancje, przyjmowane w celu poprawy zdrowia lub samopoczucia. Suplementami są witaminy, minerały i zioła, a najpopularniejszą formą jest tabletka, ale występują także jako proszek, napój, a nawet żywność. To, o czym każdy musi pamiętać to fakt, że suplementy diety nie są przeznaczone do leczenie chorób i schorzeń.

Jak poprawić swoje zdrowie?

Witaminy i minerały wspomagają zachować zdrowie, ale żeby tak się stało należy zadbać o różnorodność produktów obecnych w codziennej diecie. Tylko takie podejście zagwarantuje, że organizm będzie w stanie odpowiednio je przyswoić. Dieta powinna być bogata w owoce, warzywa, chude mięso i ryby. Tylko odpowiedni balans tych produktów jest w stanie dostarczyć wszystkich mikroelementów. Natomiast sprawdzone suplementy, przyjmowane zgodnie z przeznaczeniem będą świetnym uzupełnieniem. Osoby, które w szczególny sposób powinny zadbać o suplementację to przede wszystkim kobiety w ciąży, ponieważ wiadomo, że w tym wyjątkowym czasie znacząco wzrasta zapotrzebowanie między innymi na wapń czy żelazo. Również weganie i wegetarianie powinni powinni dostarczać do organizmu te składniki, których nie przyswajają z pożywienia, ponieważ nie jedzą produktów pochodzenia zwierzęcego, w szczególności białka. Chociaż suplementy diety są powszechne i łatwo dostępne to warto skonsultować się z lekarzem i nie zażywać niczego na własną rękę.

Niezbędne produkty do codziennej pielęgnacji

Dbanie o ciało od wewnątrz jest bardzo ważne, ale należy także dbać o nie od zewnątrz. Zdrowy wygląd, zadbana skóra, włosy i paznokcie są jednym z wyznaczników współczesnych czasów i mają ogromny wpływ nie tylko na to, jak postrzegają nas inni, ale także na własną samoocenę i samopoczucie. W dbaniu o ciało kluczową rolę odgrywają kosmetyki. Najlepiej jest używać tych naturalnych, pozbawionych wszelkich sztucznych dodatków, silikonów, parabenów, konserwantów itp. Firmy kosmetyczne szybko reagują na potrzeby rynku, dlatego w aptekach i drogeriach znajdziemy produkty pielęgnacyjne pochodzenia naturalnego. Dzisiaj już nie tylko kobiety zaczynają dzień od zrobienia peelingu i nałożenia kremu pod oczy, ponieważ istnieje mnóstwo kosmetyków przeznaczonych dla mężczyzn.

Czym się kierować przy wyborze produktów pielęgnacyjnych?

Zdaniem dermatologów najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze danego kosmetyków powinien być typ skóry. Z tego powodu osoby z cerą wrażliwą lub skłonną do trądziku muszą szczególnie uważać na to, jakie składniki znajdują się w ich kremach, tonikach czy żelach oczyszczających. Paradoksalnie najłatwiej mają ludzie z tłustą cerą, ponieważ taka skóra jest w stanie poradzić sobie z szerszą gamą składników, które czasami mogą powodować wypryski lub podrażnienia innych typów skóry. Nie każdy z nas jest znawcą chemii, ale to na co warto zwrócić uwagę na etykiecie to:

  • gliceryna,
  • kwas hialuronowy,
  • retinol.

A to czego lepiej się wystrzegać to:

  • siarczany,
  • parabeny,
  • formaldehydy.

Popularne leki i suplementy można znaleźć tu: https://www.cefarm24.pl/popularne-marki.html