Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Zdrowa, promienna cera jest wynikiem zdrowego, zrównoważonego trybu życia, który obejmuje prawidłowego odżywianie, aktywność fizyczną oraz dbanie o dobrostan psychiczny, a także odpowiedniej pielęgnacji z użyciem naturalnych kosmetyków. Jeśli nie występują dodatkowe czynniki chorobowe, które wymagają konsultacji z dermatologiem lub innym specjalistą, połączenie wymienionych powyżej składowych z dużą dozą pewności pozwoli osiągnąć zdrową cerę. Kosmetyki naturalne używane na co dzień doskonale odżywiają, regenerują i odbudowują skórę. Pielęgnacja naturalnymi kosmetykami pomaga przywrócić cerze równowagę i balans. Poza pielęgnacją, warto sięgać także po naturalne kosmetyki do makijażu, które czerpią z bogactwa natury i pomagają wydobyć naturalne piękno. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat pielęgnacji skóry naturalnymi kosmetykami, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. W tekście znajdziesz wiele praktycznych porad i cennych wskazówek, które pomogą Ci wdrożyć naturalną, ekologiczną pielęgnację Twojej skóry.

1. Od czego zacząć codzienną pielęgnację?

2. Naturalne kosmetyki – poranna pielęgnacja

3. Kosmetyki naturalne – wieczorny rytuał pielęgnacyjny

Od czego zacząć codzienną pielęgnację?

Zastanawiasz się, od czego zacząć układanie codziennej pielęgnacji opartej o naturalne kosmetyki? Przede wszystkim naturalna pielęgnacja powinna być idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb Twojej skóry. Warto pamiętać, że raz dobrane produkty mogą się zmieniać w zależności od tego, jak zmieniają się potrzeby skóry. Zmiany mogą zachodzić w miarę rotacji pór roku lub poprzez wpływ innych czynników. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji twarzy powinny być delikatne, bezpieczne i skuteczne. Wśród tego typu produktów warto wyróżnić kosmetyki ekologiczne, inaczej kosmetyki organiczne. Bardzo dobrej jakości są polskie kosmetyki naturalne, które bez obaw można włączyć do codziennej pielęgnacji. Po określeniu potrzeb swojej skóry, można wybrać odpowiednie kosmetyki z wyciągami z naturalnych składników, bez sztucznych barwników i substancji zapachowych. Warto czytać składy i zalecenia odnośnie używania kosmetyków z konkretnymi substancjami aktywnymi i na tej podstawie dobierać własną pielęgnację.

Naturalne kosmetyki – poranna pielęgnacja

Poranna pielęgnacja powinna rozpocząć się od umycia i odświeżenia twarzy po całej nocy. Trzeba także zmyć produkty nałożone na twarz przed snem. Do mycia twarzy warto użyć naturalnej pianki lub żelu. Następnym krokiem jest tonizacja skóry za pomocą odpowiedniego toniku. Tę rolę może pełnić także naturalny, roślinny hydrolat. Następnie na tak przygotowaną twarz można nałożyć lekkie serum i krem pod oczy. Krem pod oczy stosowany rano może mieć formę żelu lub preparatu w formie roll on. Zimna rolka dodatkowo pomoże zniwelować ewentualne obrzęki i opuchnięcia delikatnej okolicy oczu. Ostatnim krokiem jest nałożenie kremu do twarzy – koniecznie z filtrem SPF.

Kosmetyki naturalne – wieczorny rytuał pielęgnacyjny

Wieczorny rytuał pielęgnacyjny zwykle jest bardziej rozbudowany. Podstawą jest oczyszczenie twarzy i przygotowanie jej do dalszych zabiegów. Doskonale sprawdzi się tutaj żel, płyn lub pianka. W przypadku intensywnego makijażu, twarz można najpierw oczyścić olejkiem, który rozpuści wszelkie nałożone wcześniej produkty kolorowe. Następnie twarzy jest myta wodą z preparatem myjącym. Ten proces nazywany jest myciem dwuetapowym. Jest bardzo skutecznym i naturalnym sposobem na oczyszczanie twarzy z nawet najbardziej opornych zanieczyszczeń. Zamiast olejku można użyć także płynu micelarnego.