Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Laserowa korekcja wzroku to zabieg niwelowania wad wzroku. Metodę wykorzystuje się w leczeniu astygmatyzmu, a także krótkowzroczności czy dalekowzroczności. Jest bezbolesna i całkowicie bezpieczna dla pacjenta. Ile czasu trwa zabieg i czy jego efekty utrzymują się na stałe?

Laserowa korekcja wzroku – na czym polega?

Metoda laserowego leczenia wad wzroku modeluje kształt rogówki oka w taki sposób, aby uzyskać jej prawidłową budowę. Pacjentowi podaje się krople znieczulające, dzięki czemu nie odczuje on dyskomfortu. W trakcie zabiegu należy wykonywać polecenia operatora, np. wpatrywać się w jeden punkt.

Zabieg laserowej korekcji wzroku to procedura jednodniowa, trwa około kilkunastu minut. Efekty operacji utrzymują się przez całe życie.

Laserowa korekcja wzroku – rekonwalescencja

Okres rekonwalescencji po laserowej korekcji wzroku to około 2 tygodnie. Bezpośrednio po zabiegu należy zrezygnować ze spożywania alkoholu, przeciwwskazane jest także korzystanie z sauny, opalanie się czy uprawianie sportu. Nie należy również malować oczu ani stosować kosmetyków do pielęgnacji ich okolic (kremy, sera itp.). Oko może dochodzić do siebie jeszcze przez kolejne tygodnie, dlatego ważne jest, aby przestrzegać zaleceń lekarza. Warto również poprawić swoje ogólne samopoczucie – ograniczyć stres, zadbać o prawidłową dietę i spokojny sen.

Laserowa korekcja wzroku – opinie

Jakie efekty przynosi laserowa korekcja wzroku? Opinie pacjentów pokazują, że znacząco wpływa na komfort życia i poprawia samoocenę. Niweluje dolegliwości fizyczne spowodowane niewyraźnym widzeniem (np. bóle głowy, przemęczone oczy).

Operacja korekcji wzroku pozwala na jednoczesne skorygowanie astygmatyzmu oraz krótkowzroczności lub dalekowzroczności. W praktyce oznacza to, że pacjent nie będzie już potrzebował okularów ani soczewek. To częsty powód, dla którego na zabieg decydują się okularnicy. Brak okularów oznacza wygodę, a dla wielu osób również bardziej satysfakcjonujący wygląd.

Laserowa korekcja wzroku – opinie kobiet

Zabieg laserowej korekcji wzroku cenią sobie w szczególności panie. Wcześniej zmuszone do noszenia okularów czy soczewek, mogą cieszyć się pięknym makijażem, którego nie zakrywają oprawki.

Po zabiegu pacjenci nie mają już problemu z odczytaniem drobnych liter, widzą wyraźnie i nie muszą mrużyć oczu. Pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji, czytanie książki przed snem czy wyjście do kina nie skutkują już przemęczeniem oczu.

Laserowa korekcja wzroku – opinie sportowców

Okulary często przeszkadzają w uprawianiu sportu, zwłaszcza na boisku – istnieje ryzyko, że piłka uderzy zawodnika w twarz, a szkło trafi do oka poszkodowanego.

Zabieg korekcji wzroku cenią sobie także pływacy, kolarze czy jogini.

Podsumowując, najskuteczniejszą metodą leczenia astygmatyzmu, krótkowzroczności i dalekowzroczności jest laserowa korekcja wzroku. Opinie pacjentów potwierdzają, że procedura jest bezbolesna, a komfort życia po operacji znacząco się poprawia. Zabieg przeprowadza się raz, a jego efekty utrzymują się przez całe życie.