Jeśli zauważyłeś ostatnio u siebie tłustą i łuszczącą się skórę na głowie, której dodatkowo towarzyszy świąd, to prawdopodobnie może się u Ciebie rozwijać jedna z chorób skóry głowy – łojotokowe zapalenie skóry. Jest to jedna z poważniejszych chorób, bo choć jest przewlekła, ma tendencję do nawracania. Łojotokowe zapalenie skóry głowy najczęściej dotyka osoby, które mają obniżoną odporność, borykają się z chorobami autoimmunologicznymi, czy też stosują nieodpowiednią dietę, powodującą różne reakcje alergiczne. Dowiedz się, czy możesz jakoś walczyć z łojotokowym zapaleniem skóry głowy.
Spis treści
Do kogo zgłosić się z łojotokowym zapaleniem skóry głowy?
Jeśli chciałabyś dowiedzieć się, czy rozwija się u Ciebie łojotokowe zapalenie skóry głowy, najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie wizyta u odpowiedniego specjalisty, który zajmuje się diagnostyką chorób skóry głowy. Zgłoś się ze swoim problemem do , jest miastem, gdzie otrzymasz profesjonalną pomoc od wyspecjalizowanych w tej dziedzinie profesjonalistów. Przed rozpoczęciem badania bardzo ważne jest, aby specjalista przeprowadził z Tobą wywiad i dowiedział się, jakie objawy towarzyszą Ci przy Twoich problemach skórnych głowy.
Dopiero wtedy Trycholog w Krakowie przy pomocy trichoskopu będzie mógł zbadać Twoją skórę głowy i ustalić, czy faktycznie rozwija się u Ciebie łojotokowe zapalenie skóry, czy może inna choroba o podobnym podłożu. Dzięki takiemu badaniu, specjalista dobierze odpowiednie kosmetyki, które złagodzą problemy skórne oraz leki przeciwzapalne i przeciwgrzybicze.
Jaka pielęgnacja i dieta przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy?
Jeśli cierpisz na łojotokowe zapalenie skóry, używaj kosmetyków, które są nawilżające oraz delikatne. Nie powinny mieć one żadnych mocnych detergentów, aby nie podrażniały Ci dodatkowo skóry głowy. Powinny za to zawierać w sobie dużo cynku, kwasów omega oraz witamin z grupy B. Regularnie stosuj peelingi trychologiczne, które oczyszczą Twoją skórę głowy z nadmiernego naskórka czy też innych zanieczyszczeń, które na co dzień mogą osadzać się na skórze i włosach. Warto również zaopatrzyć się w specjalny szampon, który należy stosować raz w tygodniu przy tego typu problemach skórnych. Nie kupuj nigdy preparatów w aptece na własną rękę, ponieważ źle dobrane, mogłyby przesuszyć Ci skórę głowy, a nawet sprawić, że łojotokowe zapalenie skóry głowy nasiliłoby się jeszcze bardziej.
Pamiętaj też o stosowaniu odpowiedniej diety, która mogłaby złagodzić objawy łojotokowego zapalenia skóry głowy. Jedz produkty bogate w witaminy z grupy B, cynk oraz selen. Wyeliminuj z diety cukier, białe pieczywo, przetworzoną żywność oraz wszystkie alergenne produkty, które mocno nasilają objawy chorób skóry, przez co jeszcze trudniej jest walczyć z tym schorzeniem. Pij dużo zielonej herbaty, która działa oczyszczająco oraz napary ze skrzypu polnego i pokrzywy, które są niezwykle korzystne dla skóry głowy i włosów.
Najnowsze komentarze