Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Szampon jest podstawą pielęgnacji włosów i w znacznej mierze ma wpływ na końcowy wygląd fryzury. Należy jednak pamiętać, że włosy różnią się strukturą, porowatością oraz preferencjami. Dobry szampon musi zapewniać dokładne oczyszczanie skóry głowy, właściwe odżywienie włosów oraz podkreślenie ich struktury.

Dlaczego szampony fryzjerskie tak się wyróżniają?

Szampony stosowane w salonach fryzjerskich są wyjątkowe, gdyż muszą umożliwić profesjonalistom na świadczenie usług na najwyższym poziomie i jednocześnie zdobycie satysfakcji klientów. W salonach fryzjerskich częste zastosowanie znajdują szampony i odżywki do włosów zniszczonych i suchych, co wynika z faktu, że włosy klientek są zwykle w słabej kondycji w wyniku  chemicznych zabiegów czy niewłaściwej pielęgnacji. W takich sytuacjach fryzjer zastosuje szampon z olejem arganowym lub kolagenem(kliknij i zobacz), co pomoże w dogłębnym nawilżeniu i odżywieniu włosów. Z kolei dla włosów farbowanych stosowane są szampony zapobiegające utracie koloru, które nie tylko chronią, ale też utrwalają odcień, jaki uzyskano poprzez koloryzację. Natomiast do włosów rozjaśnianych przeznaczone są szampony pomagające w eliminowaniu żółtych, nieestetycznych pigmentów z koloru.

Co zapewniają szampony fryzjerskie?

Profesjonalny szampon, który jest używany w salonie fryzjerskim zapewnia, że włosy są niesamowicie miękkie i gładkie. Jest to możliwe dzięki precyzyjnie skomponowanych składników zapewniających korzystne wsparcie dla pasm i skóry głowy. Kosmetyki dla profesjonalistów zostały opracowane przez specjalistów, którzy znają branżę kosmetyczną jak i potrzeby odbiorców. Dzięki takiej kombinacji możliwe jest dostarczenie włosom wszystkiego, czego potrzebują. W przypadku pielęgnacji włosów najważniejsze znaczenie ma właściwa kompozycja takich składników jak:

  • proteiny,
  • emolienty,
  • humektanty.

Szampony stosowane przez profesjonalistów w salonach fryzjerskich to produkty takich marek jak:

  • Loreal professionnel,
  • Kerastase,
  • Matrix,
  • Goldwell (zobacz tutaj).

Składniki profesjonalnych szamponów oczyszczają, nawilżają, pielęgnują włosy i dostarczają im niezbędnych składników odżywczych. Szampony stosowane w salonach fryzjerskich są dostępne w opakowaniach o różnej pojemności, aby wpasować się w potrzeby każdego salonu fryzjerskiego. Tworzone są różne warianty produktów, aby móc je dostosować do każdego typu włosów i problemów, jakie się pojawiają. Dzięki takiej różnorodności możliwe jest zadbanie o pasma, ale także nadanie im sprężystości i blasku oraz  trwałe ułożenie wybranej fryzury. W profesjonalnych szamponach odpowiednio dobrane proporcje składników gwarantują dobrze odżywioną i nawilżoną fryzurę, która lśni. Wśród szamponów stosowanych w salonach fryzjerskich bez problemu znajdą się szampony dopasowane do każdego rodzaju włosów i ich potrzeb. Współcześnie te profesjonalne kosmetyki opierają swoje receptury o naturalne składniki jak drogocenne olejki i wyciągi z roślin, które zapewniają włosom zdrowie, gładkość oraz połysk.