Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Niemal codziennie sięgasz po maszynkę do golenia, a mimo to gładkość Twoich nóg pozostawia wiele do życzenia? Na Twojej skórze po depilacji pojawiają się liczne podrażnienia, krostki i wrastające włoski, przez co ciało wygląda jeszcze gorzej niż przed zabiegiem? W takiej sytuacji warto zastanowić się nad depilacją laserową, która jako jedyna spośród wszystkich metod usuwania owłosienia przynosi trwałe efekty.

Depilacja laserowa – bezkonkurencyjna od lat

Usuwanie owłosienia laserem to zabieg, który od lat święci triumfy w dziedzinie depilacji. Zastosowanie energii laserowej pozwala na trwałe uszkodzenie żywej części włosa, czyli macierzy, co uniemożliwia jego odrastanie. Laserowa depilacja niszczy włosy całkowicie. Żadna inna metoda usuwania owłosienia nie daje takiej gwarancji. W czym tkwi fenomen depilacji laserowej? Melanina, barwnik znajdujący się we włosach, reaguje ze światłem lasera, co wywołuje efekt termiczny. Mieszek włosa ulega przegrzaniu i destrukcji. Kilka dni po zabiegu można zaobserwować, że włos potraktowany laserem wypada.

Trzeba jednak uświadomić sobie, że laser działa tylko na włosy, które są aktualnie w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu. Ponieważ nie wszystkie włosy znajdują się w tej fazie jednocześnie, konieczne jest wykonanie serii zabiegów w odpowiednich odstępach, które wynoszą, w przypadku:

  • depilacji laserowej nóg – 8 tygodni;
  • depilacji laserowej bikini, pośladków, pleców, rąk – 6 tygodni;
  • depilacji laserowej twarzy, szyi i karku – 4 tygodnie.

Zachowanie takich odstępów oraz odpowiednia liczba powtórzeń zapewniają niemal całkowite pozbycie się włosów z danego obszaru.

Co potrafią lasery do depilacji?

Istnieje kilka różnych laserów do depilacji stosowanych obecnie w gabinetach medycyny estetycznej. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie posługują się następującymi urządzeniami:

  • Vectus – laser diodowy, służący do przeprowadzania klasycznej epilacji laserowej; najlepsze efekty przynosi przy ciemnych włosach i jasnej karnacji;
  • Motus – laser aleksandrytowy, który umożliwia trwałą depilację zarówno ciemnych, jak i bardzo jasnych i cienkich włosów;
  • Thunder – stanowi połączenie lasera aleksandrytowego i neodymowo-yagowego, dzięki czemu również sprawdza się w przypadku jasnego owłosienia.

Jeszcze do niedawna osoby o ciemnym odcieniu skóry i jasnych włosach mogły zapomnieć o epilacji laserowej. Takie urządzenia, jak Motus i Thunder charakteryzują się wysoką absorpcją melaniny, więc skutecznie wychwytują barwnik włosa nawet tam, gdzie jest go bardzo mało, czyli w we włosach blond, siwych oraz mających cienką strukturę.

Zalety laserowej depilacji

  • Trwałość efektów

Po serii zabiegów laserowej depilacji, co trwa kilkanaście tygodni, można cieszyć się idealnie gładką skórą przez wiele lat. Oczywiście z czasem mogą pojawić się pojedyncze włoski, które wystarczy usunąć podczas jednego zabiegu przypominającego.

  • Koniec z podrażnieniami i wrastającymi włoskami

Depilacja laserowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problemy z wrastającymi włoskami i podrażnieniami po goleniu. Z tego powodu warto rozważyć przede wszystkim depilację laserową bikini, ponieważ ten obszar jest szczególnie wrażliwy.

  • Oszczędność czasu

Depilacja laserowa nóg to oszczędność czasu. Samodzielne usuwanie włosów z tego obszaru przy pomocy tradycyjnych metod depilacji jest wyjątkowo czasochłonne, gdy musimy robić to prawie codziennie.

  • Komfortowa metoda

Laserowe usuwanie owłosienia jest nie tylko bardzo skuteczne, ale też bezpieczne i praktycznie bezbolesne w porównaniu do takich metod, jak depilacja woskiem, pastą cukrową czy depilatorem elektrycznym.

Zmagasz się z nadmiernym owłosieniem i rozważasz depilację laserową? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.