Szacowany czas czytania artykułu: 7 minut

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób usunięcia niechcianych włosów. Laser działa na melaninę znajdującą się w mieszku włosowym i niszczy je. Dzięki temu włosy przestają rosnąć, a skóra staje się idealnie gładka.

Nowoczesne urządzenia pozwalają skutecznie i bezpiecznie usuwać włosy przy wszystkich rodzajach karnacji, a potężny system chłodzenia sprawia, że sesje są wygodne i bezbolesne.

W sieci centrów depilacji laserowej w Krakowie Laserhouse znajdziesz profesjonalne podejście i jakość usług. W związku z otwarciem pierwszego centrum w Krakowie przy Mogilska 120B, wszyscy nowi klienci otrzymują 40% rabatu na zabiegi depilacji laserowej. Aby dowiedzieć się więcej o wszystkich funkcjach – kliknij link: https://www.laserhouse.com.ua/krakow

ZALETY DEPILACJI LASEROWEJ

Zalety depilacji laserowej to:

wysoka efektywność – całkowite usunięcie owłosienia z dowolnej części twarzy i ciała;

bezpieczeństwo – depilacja nie pozostawia śladów na skórze i nie powoduje komplikacji;

bezbolesność – podczas korzystania z urządzenia wysokiej jakości nie ma nieprzyjemnych wrażeń;

kompleksowy efekt –  urządzenia stosowane przy zabiegach pozwalają rozwiązać kilka problemów dermatologicznych jednocześnie w ciągu 1 sesji (usunięcie blizn, trądziku różowatego itp.).

JAKIE LASERY DO DEPILACJI WYKORZYSTYWANE W CENTRUM LASERHOUSE W KRAKOWIE?

Od chwili pojawienia się depilacji laserowej metoda została udoskonalona, a jednocześnie urządzenie do przeprowadzenia zabiegów zostało unowocześnione. W naszej codziennej praktyce korzystamy wyłącznie ze sprawdzonego sprzętu, dlatego przeprowadzamy własne badania urządzeń i dopiero po ich zakończeniu pozwalamy na wykorzystanie ich w naszych centrach.

W Centrum Laserhouse w Krakowie depilacja laserowa wykonywana jest za pomocą najnowszej generacji Lasera diodowego Lumenis “Light Sheer” ET (USA). Innowacyjny system «Light Sheer» do depilacji laserowej  to jedna z pięciu znanych instalacji laserowych stworzonych przez amerykański koncern Lumenis. Dzięki unikalnemu połączeniu diody laserowej i  zabezpieczeniu opatentowanym ChillTip™, technologie laserowe Light Sheer to idealne połączenie prostoty, efektywności i niezawodności.

DEPILACJA LASEROWA RÓŻNYCH OBSZARÓW CIAŁA

Za pomocą depilacji laserowej można usunąć owłosienie z różnych części ciała i twarzy. Zabiegi depilacji laserowej w Centrum Laserhouse pozwalają na skuteczne usuwanie owłosienia następujących obszarów:

  • Twarz;
  • Ręce;
  • Klatka piersiowa, brzuch;
  • Plecy;
  • Nogi;
  • Pachy;
  • Okolice intymne;

Zabieg pozwala całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia i na zawsze zapomnieć o goleniu i podrażnieniach skóry. Już po pierwszym zabiegu ilość włosów zmniejszy się, a pozostałe staną się cieńsze i jaśniejsze.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ  DO DEPILACJI LASEROWEJ?

Aby zabieg depilacji laserowej przebiegał sprawnie oraz przyniósł pożądany efekt trzeba przestrzegać  takich przepisów:

2 tygodnie przed zabiegiem nie można:

opalać się, odwiedzać solarium;

stosować antybiotyków  z grupy tetracyklin, fluorochinolonów, sulfonamidów;

wyrywać włosów w miejscu przeprowadzania zabiegu;

3 dni przed zabiegiem nie można używać produktów na bazie alkoholu w okolicach zabiegowych;

4 – 8 godzin przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.

JAK DOKŁADNIE WYGLĄDA ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ?

Podczas zabiegu pacjent siedzi wygodnie na kanapie i zakłada okulary, aby chronić oczy przed ekspozycją na światło. Następnie specjalista stosuje specjalny żel na skórę,  który poprawia przenikanie lasera do mieszków włosowych. Dalej dostosowuje urządzenie do indywidualnych parametrów zabiegu w zależności od indywidualnej cechy klienta i za pomocą wybranej dyszy stopniowo obrabia cały obszar.

Po zakończeniu zabiegu specjalista usuwa resztki żelu i nakłada na skórę krem regenerujący.

Czas zabiegu jest uzależniony od miejsca, które poddajemy depilacji (im większa, tym dłużej trwa zabieg).

PIELĘGNACJA SKÓRY PO DEPILACJI LASEROWEJ?

Po zabiegu depilacji laserowej na skórze nie pozostają żadne ślady, jednak wymaga to  starannej pielęgnacji.

Zalecenia po zabiegu:

2 tygodnie po zabiegu nie można  opalać się, odwiedzać solarium;

3 dni po zabiegu :

Nie można brać gorących kąpieli;

Nie można odwiedzać sauny, łaźni, basenów z chlorowaną wodą;

Nie można używać produktów na bazie alkoholu w okolicach zabiegowych;

Należy używać na co dzień kremów z filtrem SPF co najmniej 35.

Po zabiegu (przez 3-5 dni) należy zastosować krem regenerujący.

ILE ZABIEGÓW POTRZEBNYCH JEST DO USUNIĘCIA ZBĘDNEGO OWŁOSIENIA?

Do pełnej satysfakcji z zabiegów potrzebne jest wykonanie serii zabiegów. Oczywiście powodzenie depilacji uwarunkowane jest szeregiem parametrów tj.budowa włosów, typ  skóry, kolor włosów, gęstość oraz intensywność ich wzrostu. Średnio, aby usunąć do 90%, wystarczy 4 do 8 zabiegów dla kobiet (jeżeli nie są to obszary nadmiernego owłosienia) oraz od 8 do 10 zabiegów  dla mężczyzn. Standardowe odstępy między zabiegami depilacji to: po pierwszym zabiegu 4-6 tygodni, po drugim 6-8 tygodni, po trzecim 8-10 tygodni, po czwartym 10-12 tygodni, po piątym zabiegu 12 -14 tyg. itd.

Po każdym kolejnym zabiegu odstęp zwiększa się o dwa tygodnie do końca serii.

Po skończeniu serii zabiegowej, zalecane jest wykonanie 1 zabiegu rocznie dla utrzymania efektu.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT DEPILACJI LASEROWEJ?

Po wszystkich seriach zabiegu klient otrzymuje efekt w postaci gładkiej skóry, która nie wymaga dodatkowej obróbki maszynkami do golenia, depilatorami. Taki efekt utrzymuje się przez długi czas. Możemy  szczerze powiedzieć, że ze względu na fizjologiczne właściwości organizmu, odbudowę i odnowę komórek mieszka włosowego następuje powolny i częściowy odrost włosów, dlatego zalecamy powtórne zabiegi depilacji w celu utrzymania osiągniętego efektu.

PRZECIWWSKAZANIA DO DEPILACJI LASEROWEJ

Podobnie jak innego rodzaju zabiegi, także depilacja laserowa posiada określone przeciwwskazania. Wynikają one przede wszystkim ze stanu zdrowia, ale również powiązane są ze stosowanymi lekami czy kosmetykami.

Wśród głównych przeciwwskazań do depilacji laserowej znajdują się:

ciąża i okres laktacji;

choroby onkologiczne;

cukrzyca i inne choroby przewlekłe na etapie dekompensacji;

skórne zaburzenia somatyczne (łuszczyca, egzema, opryszczka);

MITY O DEPILACJI LASEROWEJ

Istnieje wiele mitów na temat depilacji laserowej.

Mit 1. Nie można wykonywać zabiegi depilacji laserowej na skórze o ciemnej karnacji lub opalonej.

W dzisiejszych czasach wykorzystuje się bardzo nowoczesne lasery, które nie tylko są skuteczne, ale także bezpieczne oraz wspułdziałają ze wszystkimi fototypami skóry. Takie właśnie jest urządzenie Lumenis “Light Sheer” ET (USA), które jest używane w Centrum Laserhouse. Jedyną zasadą jest to, że przez co najmniej 2 tygodnie przed i po zabiegu nie można się opalać.

Mit 2 . Depilacja laserowa, to bardzo bolesny zabieg.

Odczucia podczas zabiegu uzależnione są od progu bólu i wrażliwości każdego klienta oraz  jakości urządzenia.

W Centrum Laserhouse w Krakowie depilacja laserowa wykonywana jest za pomocą najnowszej generacji Lasera diodowego Lumenis “Light Sheer” ET (USA). Laser jest wyposażony w urządzenie chłodnicze, które zmniejsza  dyskomfort związany z zabiegiem depilacji, a także chroni wierzchnią warstwę skóry przed nadmiernym nagrzewaniem i ewentualnymi zmianami pigmentacyjnymi. W razie potrzeby na wrażliwe obszary skóry  nakładany jest żel znieczulający.

Mit 3. Nie ma znaczenie na jakim sprzęcie będą wykonywane zabiegi.

Istnieje wiele urządzeń do depilacji laserowej, które różnią się długością fal, czasem trwania impulsu, obszarem głowicy i innymi parametrami. Jakość urządzenia decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie zabiegu, a także o  ilości zabiegów potrzebnych do całkowitego usunięcia owłosienia.

Mit 4. Depilacja laserowa pozwala całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia w ciągu 1 miesiąca.

W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi depilacja może wymagać od 8 do 10 zabiegów. Odstępy między nimi wynoszą co najmniej 1 miesiąc, więc ukończenie serii zabiegów może zająć rok, a czasem więcej.

ZALETY DEPILACJI LASEROWEJ W CENTRUM LASERHOUSE

Laserhouse – to sieć centrów depilacji laserowej i kosmetologii. Firma rozwija się na terenie Ukrainy od ponad 13 lat. Wspólnie otworzyliśmy 69 centrów na całej Ukrainie i uszczęśliwiliśmy ponad 2 miliony klientów.

W swojej pracy wykorzystujemy produkty najwyższej jakości i o najwyższej skuteczności. Świadczy o tym innowacyjne urządzenia światowych producentów oraz najlepsza kosmetyki znanych marek, które znajdują się w naszych Centrach. Nasi pracownicy każdego oddziału firmy kładą ogromny nacisk na jakość świadczonej usługi dla każdego klienta, zaczynając od rejestracji na zabieg. Codziennie pracujemy nad doskonaleniem naszych usług dostosowanych indywidualnych potrzeb.

Zalety depilacji laserowej w Centrum Laserhouse w Krakowie:

Wysokiej jakości urządzenie;

Komfort i bezpieczeństwo zabiegu;

Brak rozwoju alergii;

Możliwość wykonywania zabiegów o każdej porze roku;

Możliwość wykonywania zabiegów nawet dla ciemnych fototypów skóry;

Zniwelowanie problemu wrastających włosów;

Już po pierwszej wizycie widać zmniejszenie tempa wzrostu włosów i ich liczby;

Zachowanie komórek skóry w całości, brak oparzeń, podrażnienia i innych uszkodzeń;

Wysokokwalifikowani specjaliści;

Elastyczny system lojalności;

Bezpłatne konsultacje.