Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Dermokosmetyki to kosmetyki o działaniu pielęgnacyjnym, poddawane aptecznej kontroli jakości. Są idealne dla skór wymagających, alergicznych i wyjątkowo delikatnych, a taka właśnie jest skóra niemowlęcia i dziecka. Dermokosmetyki sprzedawane są w aptece, co dodatkowo gwarantuje ich skuteczność i pełne bezpieczeństwo.

Dermokosmetyki stanowią najwyższej jakości kosmetyki, a ich najważniejszym zadaniem jest pielęgnacja skóry, do której zostały przeznaczone. Czym różnią się od kosmetyków z drogerii? Przede wszystkim jakością – w przypadku dermokosmetyków jest ona gwarantowana, składy kosmetyków są dokładnie testowane i analizowane, aby jak najlepiej służyć skórze.

Jakie produkty znajdziemy wśród dermokosmetyków?

Dermokosmetyki to cała gama produktów – nie tylko kremy, preparaty oczyszczające, balsamy czy antyperspiranty, lecz także kosmetyki kolorowe oraz samoopalacze. Do dyspozycji mamy liczne preparaty, które nawilżają, chronią czy odżywiają skórę. Dla tej wrażliwej i podatnej na podrażnienia – idealne będą kremy i preparaty o bardzo prostym i naturalnym składzie, najlepiej bezzapachowe.

Kiedy nasza skóra jest tłusta lub podatna na zmiany trądzikowe, warto zastosować dermokosmetyki przeznaczone dla konkretnych problemów skórnych – niekoniecznie muszą to być preparaty kierowane wyłącznie do kobiet. Aby na co dzień skóra wyglądała lepiej, niezbędne jest zastosowanie preparatów nadających matowy wygląd i ujednolicających jej powierzchnię.

Makijaż a dermokosmetyki

Zastanawiacie się nad zasadnością kupowania dermokosmetyków do makijażu? Wszak zwykłe kosmetyki drogeryjne są tańsze i łatwiej dostępne. I o ile w przypadku cery niewymagającej i normalnej nie będzie to miało aż takiego znaczenia, tak w przypadku cery o szczególnych potrzebach warto postawić na dermokosmetyki.

Takie kosmetyki o działaniu pielęgnacyjnym są poddawane aptecznej kontroli jakości. Idealnie nadają się dla skór wymagających, alergicznych i wyjątkowo delikatnych, a taka właśnie jest skóra niemowlęcia i dziecka. Dermokosmetyki sprzedawane są w aptece, co dodatkowo gwarantuje im skuteczność i pełne bezpieczeństwo.

Opalanie

Nie tylko latem, lecz także zimą potrzebujemy odpowiedniej ochrony przed słońcem. Dla szukających dobrego kremu z filtrem SPF30 idealne będą dermokosmetyki. Doskonale chronią przed promieniowaniem UV i jednocześnie pielęgnują skórę. Postać emulsji czy kremu pozwala sprawnie rozsmarować kosmetyk, co nie jest oczywiste w przypadku bielących filtrów. Krem na tym poziomie ochrony skutecznie chroni również wrażliwą skórę dzieci.