Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Depilacja z użyciem lasera frakcyjnego zyskuje sobie coraz większą popularność w salonach medycyny estetycznej.

Jest to rozwiązanie, które przynosi permanentne efekty, a to oznacza, że raz na zawsze można zapomnieć o golarkach mechanicznych czy bolesnej depilacji z użyciem wosku. Każdy z pewnością doceni również wygodę, kiedy to w letni wieczór możemy pozwolić sobie na spontaniczne wyjście na miasto czy wycieczkę nad jezioro bez martwienia się o nasze owłosienie.

Choć depilacja laserowa z pewnością bardzo ułatwia życie wielu kobiet i mężczyzn, sam zabieg wiąże się z pewnymi restrykcjami, z czego jedną z ważniejszych jest fakt, że nie dokonuje się go w sezonie letnim. Dlaczego?

Zacznijmy od początku

Żeby lepiej zrozumieć istotę zagadnienia warto dowiedzieć się, na czym polega depilacja laserowa. Sama zasada zabiegu jest prosta – laser wnika w głąb mieszka włosowego uszkadzając go trwale, przez co włos nie odrasta. Dużą część w tym procesie odgrywa melanina, czyli barwnik zawarty w naszych włosach i skórze. To za jego pośrednictwem wiązka światła dociera do mieszka włosowego. Dlatego też przez długi czas zabieg ten był najskuteczniejszy u osób z najciemniejszym owłosieniem.

Co wspólnego ma z tym zima?

Jednym ze wskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej jest unikanie wystawiania skóry na działanie słońca (wliczają się do tego także wizyty w solarium). Chodzi o to, by skóra miała w sobie jak najmniej pigmentu, gdyż to zwiększa skuteczność działania lasera. Dodatkowo, skóra przed zabiegiem powinna być w jak najlepszej kondycji. Słońce wysusza ją, a w ekstremalnych wypadkach dochodzi do bolesnych poparzeń słonecznych. W takim stanie dodatkowe narażanie skóry na uszkodzenia byłoby bardzo bolesne i nieefektywne. Żeby dobrze przygotować skórę do tej procedury należy unikać wystawiania jej na działanie słońca na miesiąc przed zabiegiem, a po nim izolować skórę przed promieniami słonecznymi również przez miesiąc. Dlatego też najłatwiej depilację laserową wykonywać w zimę.

Ile zabiegów musimy wykonać dla pełnego efektu?

Żeby cieszyć się gładką skórą w każdych okolicznościach musimy poddać się serii zabiegów depilacji laserowej. Ich liczba uzależniona jest od gęstości owłosienia oraz ilości zawartego w nim pigmentu. Po zakończonej terapii dobrze jest wykonywać także raz na rok zabieg przypominający.