Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Jeśli zależy Ci na zagęszczeniu włosów, ale nie chcesz zdecydować się na przeszczep włosów i wolisz niechirurgiczną alternatywę, to mikropigmentacja skóry głowy jak najbardziej ma sens.

Wskazania do mikropigmentacji skóry głowy to między innymi całkowicie łysa skóra głowy, bądź włosy bardzo przerzedzone. To także doskonała nieoperacyjna alternatywa poprawy wyglądu. Mikropigmentację skóry głowy można zastosować również, aby zatuszować blizny lub jako leczenie uzupełniające. Na jakie jeszcze zalety mikropigmentacji skóry głowy powinieneś zwrócić uwagę?

Zalety zabiegu mikropigmentacji skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy Warszawa odbywa się w sterylnych warunkach w specjalnie przygotowanym gabinecie. Często konieczne jest golenie istniejących włosów, co przeprowadzane jest na miejscu. Powierzchnia skóry głowy przed zabiegiem zostaje odtłuszczana specjalnym balsamem. Sam zabieg trwa od jednej do trzech godzin, w zależności od wielkości i gęstości obszaru. Zalety zabiegu mikropigmentacji skóry głowy są szeroko znane wśród osób, które zastanawiają się nad poprawą swojego wyglądu i samopoczucia. Na uwagę zasługuje także koszt mikropigmentacji włosów, który zależy od wielkości obszaru, który ma być pigmentowany. Jeśli jednak wybrałeś przeszczep, możesz również polepszyć efekt zabiegu korzystając z mikropigmentacji skóry głowy. W celu zastanowienia się nad możliwościami niezbędna jest osobista konsultacja z konsultantami, którzy przedstawią Ci konkretny kosztorys i możliwości.

Dlaczego zabieg SMP?

Mikropigmentacja skóry głowy może pomóc bez względu na rodzaj łysienia. Oprócz dziedzicznego łysienia, także z łysieniem spowodowanym przez liczne choroby jest idealną metodą dla różnych pacjentów. Szczególnie dla osób u których nie można przeprowadzić przeszczepu włosów z różnych przyczyn. Dzięki mikropigmentacji skóry głowy otrzymano doskonałe rozwiązanie i alternatywę do innych zabiegów. Możliwości są naprawdę różnorodne. Po zabiegu mikropigmentacji skóry głowy występuje co najwyżej lekkie zaczerwienienie, które znika całkowicie po kilku dniach. Jest to bardzo dogodne rozwiązanie dla osób, które szukają bezpiecznego i komfortowego zabiegu. Warto porozmawiać ze specjalistami od włosów, którzyudzielą kompleksowej porady dotyczącej zalet i możliwości mikropigmentacji.

Dlaczego warto zdecydować się na mikropigmentację skóry głowy? Zalety i opinie dotychczasowych pacjentów mówią o tym, że zabieg jest godny zainteresowania. SMP jest oferowany przez szereg wyspecjalizowanych gabinetów, dzięki czemu z pewnością znajdziesz odpowiedni dla siebie.