Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Ekologiczne pieluchomajtki dla dzieci pozwolą na to, by czas do odpieluchowania malucha był pełen higieny i nie wywoływał podrażnień skóry. Poza tym, używając ekologicznych pieluchomajtek, przyczynimy się do dbałości o środowisko. To tak niewiele, jeśli chodzi o wysiłek i nakład pieniężny, a korzyści są bardzo duże.

  1. Ekologiczne pieluchomajtki dla dzieci – przystosowane do każdego etapu.
  2. Ekologiczne pieluszki Bambo Nature a moczenie nocne.
  3. Dlaczego warto wybrać ekologiczne pieluchomajtki dla dzieci.

Rozwój dziecka to różne etapy. Dotyczy to także czynności fizjologicznych. Zanim nasz maluch nauczy się samodzielnie rozpoznawać momenty, w których należy udać się na nocnik, trzeba zadbać o to, by oddawanie moczu w pieluchę odbywało się w sposób higieniczny. Najbardziej popularne są wygodne pieluszki jednorazowe, zwane powszechnie pampersami. Jednak ich skład pozostawia wiele do życzenia – zarówno jeśli chodzi o wpływ na skórę najmłodszych, jak i na środowisko. Jest jednak alternatywa. Ekologiczne pieluchomajtki dla dzieci to duży wybór i same pozytywy pod względem zdrowia dziecka, jak i otaczającego nas środowiska. Jak więc połączyć wygodę z ekologią? Czy jest jakaś alternatywa dla dość zajmujących w obsłudze i pranych oraz suszonych w nieskończoność pieluszek tetrowych?

Ekologiczne pieluchomajtki dla dzieci – przystosowane do każdego etapu

Narodziny dziecka wiążą się z szeregiem nowości, do których trzeba się przyzwyczaić. Jedną z nich jest stosowanie pieluch. Ich oferta na rynku jest bardzo szeroka, dlatego w pierwszym momencie, bez doświadczenia i wypróbowania, trudno za pierwszym razem wybrać te najlepsze. A przecież skóra noworodka jest bardzo wrażliwa – dlatego wymaga naturalnych i niepodrażniających skóry materiałów. Zwłaszcza że współcześnie coraz więcej dzieci charakteryzuje się skóra atopową – co wiąże się z przewlekłym świądem i podrażnieniem. W połączeniu z moczem i sztucznymi składnikami zawartymi w popularnych pieluszkach jednorazowych efekt ten może ulec nasileniu. Warto mieć na uwadze także to, że okres odpieluchowania może zacząć się w różnym wieku. Niektóre dzieci zaczynają go w wieku 1,5–2 lat, a innym zajmuje to trochę więcej czasu. W początkowym etapie rezygnacji z pieluch i tak trzeba je stosować podczas nocy. Ekologiczne pieluszki Bambo Nature https://www.abenasklep.pl/produkty/bambo-nature/pieluszki-bambo-nature,2,1973 są w różnych rozmiarach, mają regulowane rzepy, dlatego możemy je dostosować nawet do dzieci, które wagowo osiągają ciężar 50 kg. Taka wygoda łączy się jeszcze z jedną kwestią, o której poniżej.

Ekologiczne pieluszki Bambo Nature a moczenie nocne

Czasami zdarza się tak, że mimo pozornie przeprowadzonego pomyślnie procesu odpieluchowania dziecko moczy się w nocy. Jest to związane z niekontrolowanym popuszczaniem moczu, zwłaszcza w czasie nocy. Najpopularniejsze pieluszki jednorazowe są pod tym względem ograniczone co do wyboru rozmiaru. Natomiast ekologiczne pieluszki Bambo Nature są przystosowane tak, by mogły z nich korzystać dzieci, które ważą nawet ok. 50 kg.

Dlaczego wato wybrać ekologiczne pieluchomajtki dla dzieci

Ekologiczne pieluchomajtki dla dzieci https://www.abenasklep.pl/produkty/bambo-nature/pieluchomajtki-dla-dzieci,2,2176 to nie tylko zdrowa skóra maluchów, ale także ulga dla środowiska. Tradycyjnie używane pieluchy jednorazowe to materiały nieulegające biodegradacji albo czas ich rozkładu trwa bardzo długo. Ekologiczne pieluszki Bambo Nature to materiały przyjazne dla środowiska, które są naturalne, a w związku z tym szybko ulegają biodegradacji. Ekologiczne pieluchomajtki dla dzieci mają certyfikat i są oznaczone Skandynawskim Znakiem Ekologicznym.

Zdrowe i szczęśliwe wczesne dzieciństwo to kapitał, który z pewnością zaprocentuje w dalszym życiu naszego dziecka. Dlatego warto zainwestować w rzeczy elementarne, takie jak ekologiczne pieluchomajtki dla dzieci.