Uporczywa tkanka tłuszczowa, brak jędrności skóry czy cellulit, a także wiele innych niedoskonałości – to wszystko już od dawna można usunąć za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Nie każdy jednak chce decydować się na choćby minimalnie inwazyjną procedurę. Na szczęście wcale nie musi! Należysz do tej grupy? Koniecznie dowiedz się więcej na temat Endermologii LPG Alliance. O przedstawienie zabiegu poprosiliśmy ekspertów kliniki Novoderm.
Spis treści
Na czym polega zabieg endermologii?
Endermologia nazywana jest również masażem próżniowym, co częściowo wyjaśnia jej założenia i mechanizm działania. Może być wykonywana na różnych częściach ciała, w tym również w obrębie twarzy. W przebiegu procedury skóra jest zasysana do specjalnej, komputerowo sterowanej głowicy. W jej wnętrzu znajdują się obracające się rolki, które dodatkowo masują i ugniatają tkankę. Masaż jest intensywny, a przed przystąpieniem do niego pacjent musi założyć specjalny kostium ochronny. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a część klientów określa go wręcz jako przyjemny i odprężający – uspokajają specjaliści z kliniki Novoderm w Łodzi.
Z jakimi problemami poradzi sobie masaż próżniowy?
Endermologia to metoda pozwalająca na osiągnięcie wielowymiarowych efektów. Należą do nich między innymi: wymodelowanie sylwetki, poprawa jędrności i kolorytu skóry, wygładzenie cellulitu, poprawa konturu twarzy, redukcja tkanki tłuszczowej na wybranym obszarze, zniwelowanie niektórych blizn i rozstępów, pobudzenie metabolizmu i przyspieszenie oczyszczania tkanek z toksyn. Możliwe jest także zmniejszenie niektórych problemów zdrowotnych, jak zwłóknienia, bóle mięśni i stawów, stany zapalne, zbliznowacenia czy obrzęki. Procedura poprawia nie tylko wygląd, lecz także samopoczucie.
Jak wygląda zabieg Endermologii LPG Alliance?
Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja ze specjalistą w celu omówienia oczekiwań pacjenta oraz wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Przed wykonaniem procedury pacjent jest proszony o nałożenie specjalnego kombinezonu. Następnie specjalista dobiera parametry urządzenia i przystępuje do masażu, przesuwając głowicą po miejscu zabiegowym. Czas trwania masażu zależy od wybranego obszaru. W przypadku twarzy może to być zaledwie 15 minut, natomiast w miejscach, takich jak brzuch czy nogi, może to zająć 30-45 minut – tłumaczą eksperci kliniki Novoderm. Po zakończeniu Endermologii pacjent może od razu iść do domu i wrócić do swoich codziennych spraw. Dla optymalnego efektu zabieg należy powtarzać, zwykle od 6 do nawet 20 razy. Zazwyczaj zaleca się masaże w odstępach ok. 2-3 dni, choć ostateczna decyzja należy do specjalisty.
Czy rezultaty zabiegu są trwałe?
Efekty zabiegu endermologii mogą być trwałe, wiele zależy jednak od typu problemu oraz postępowania pozabiegowego. W przypadku zabiegów wyszczuplających i antycellulitowych niezwykle istotna jest dieta oraz tryb życia, w tym regularna aktywność fizyczna. Cellulit może powrócić na skutek noszenia zbyt ciasnej odzieży czy butów na wysokim obcasie. Również koloryt skóry, jej gładkość oraz jędrność mogą zniknąć u palaczy tytoniu albo osób, które często podczas opalania zapominają o filtrach przeciwsłonecznych lub są stałymi bywalcami solarium. To, czy dolegliwości powrócą, w wielu przypadkach zależy od samego pacjenta. Warto również zdecydować się na zabiegi przypominające 1-2 razy w miesiącu.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu endermologii?
Chociaż endermologia jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym, istnieją pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Często przestrzega się przed nią kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Do innych sytuacji, w których wykonanie endermologii byłoby ryzykowne, zaliczają się:
- choroby nowotworowe;
- stany zapalne;
- infekcje skóry;
- ogólne osłabienie organizmu;
- zapalenie żył;
- żylaki i naczyniaki;
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych.
Najnowsze komentarze