Szacowany czas czytania artykułu: 5 minut

Każda kobieta marzy o zadbanym, ujędrnionym, pozbawionym cellulitu ciele. Aby wymodelować sylwetkę, przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej oraz wygładzić skórę, warto zdecydować się na zabieg endermologii. To naturalna, bezpieczna, bezinwazyjna technologia mechaniczna, której skuteczność potwierdza ponad 145 badań klinicznych.

Endermologia LPG Alliance – na czym polega zabieg?

Endermologia Alliance LPG to innowacyjna technologia oddziałująca na tkankę łączną i podskórną, która opiera się wyspecjalizowanym masażu podciśnieniem. W sposób mechaniczny i nieinwazyjny pobudza metabolizm komórkowy, redukuje cellulit i oporną tkankę tłuszczową, a także nadaje wiotkiej skórze sprężystości.

Przed rozpoczęciem procedury pacjent zakłada specjalny strój zabiegowy (endermowear), który zabezpiecza skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą urządzenia (mechanicznymi uszkodzeniami naskórka, podrażnieniem, uczuciem szczypania). Kostium ułatwia również poruszanie się rolką sprzętu po powierzchni ciała i chwytanie głębszych tkanek.

W trakcie zabiegu endermologii LPG Alliance przesuwa się głowicę masującą wyposażoną w rolkę i klapkę po wybranych obszarach ciała, zasysając fałdy skóry. Dodatkowo klapka imituje ruch dłoni masażysty (oddziela tkankę tłuszczową od włókien mięśniowych), tym samym stymulując:

 • metabolizm komórek tłuszczowych,
 • krążenie krwi i limfy,
 • procesy regeneracyjne,
 • skórę do wytworzenia kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, dzięki czemu przywrócona zostaje jędrność i sprężystość ciała, a także odpowiedni poziom nawilżenia i wypełnienia skóry.

Mimo że endermologia jest zabiegiem intensywnym, równocześnie jest bardzo przyjemna i odprężająca. Podczas terapii pacjent nie odczuwa bólu, ponieważ częstotliwość zassania tkanek „oszukuje” komórki nerwowe.

Endermologia LPG Alliance nie wymaga szczególnych przygotowań i rekonwalescencji. Od razu po zabiegu pacjent może powrócić do wykonywania codziennych czynności.

Endermologia LPG Alliance – efekty zabiegu

Endermologia to intensywny zabieg, który poprawia krążenie krwi i limfy oraz unaczynienie, co z kolei prowadzi do drenażu płynów i oczyszczenia organizmu z toksyn. Zabieg wspomaga odchudzanie i redukcję wszystkich typów cellulitu:

 • wodnego, który powstaje na skutek zaburzenia krążenia i zatrzymywania wody,
 • lipidowego, tzw. tłuszczowego dotykającego osób z otyłością lub z tendencją do nadwagi; czynnikiem warunkującym jego powstanie jest nieprawidłowa praca hormonów, przewodu pokarmowego, metabolizm,
 • włóknistego – zmiany na skórze są twarde, zbite oraz wywołują ból podczas ściśnięcia; ten rodzaj cellulitu uwarunkowany jest genetycznie, może również powstawać w wyniku zbyt małej podaży płynów, diety bogatej w cukry proste, statecznego trybu życia.

Dzięki ruchomym rolkom głowicy stosowanym podczas zabiegu endermologii zbita tkanka tłuszczowa zostaje zmiękczona. W ten sposób dochodzi do uwolnienia i usunięcia tłuszczu opornego na ćwiczenia fizyczne czy dietę. Sylwetka zostaje wyraźnie wyszczuplona, wymodelowana. Skóra ujędrniona, uelastyczniona. Poprawia się kondycja ciała i jego wygląd.

Endermologia rekomendowana jest również w rehabilitacji, w zakresie drenażu limfatycznego, ponieważ redukuje obrzęki, likwiduje bóle w obrębie mięśni, szyi, pleców, nóg czy rąk, a także wspomaga leczenie więzadeł i ścięgien.

Pierwsze efekty terapii widać już po 3-4 zabiegach, jednak aby uzyskać spektakularne rezultaty zaleca się 10-15 sesji co 2 tygodnie. Badania przeprowadzone przez firmę LPG Alliance pokazują, że po wykonaniu 12 zabiegów skórka pomarańczowa zostanie wygładzona nawet o 99%, obwód talii zmniejszony o 5 cm, nastąpi również ujędrnienie skóry o 82%. Warto nadmienić, że finalne efekty endermologii są zależne od uwarunkowań genetycznych danego pacjenta oraz jego trybu życia. Aby cieszyć się optymalnymi rezultatami w trakcie terapii, poleca się przestrzegać zbilansowanej diety bogatej w składniki odżywcze oraz pić około 2 litrów wody dziennie.

Endermologia LPG Alliance – przeciwwskazania

Przed wykonaniem endermologii specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad w celu rozpoznania problemu i zapoznania się z indywidualnymi oczekiwaniami. Na tej podstawie dobiera się konkretny protokół zabiegowy. Mimo że terapia jest naturalna i bezpieczna, istnieją określone przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Są to:

 • ciąża,
 • choroby nowotworowe,
 • przepuklina,
 • żylaki,
 • zapalenie żył,
 • infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe,
 • stany zapalne skóry,
 • tłuszczaki,
 • przyjmowanie środków rozrzedzających krew,
 • mechaniczne uszkodzenie naskórka.

Podsumowanie

Z zabiegu endermologii LPG Alliance można skorzystać w Absolu Clinic. To miejsce stworzone z myślą o pacjentach, którzy chcą jak najdłużej cieszyć się zdrową skórą, gładkim ciałem i smukłą sylwetką. Oferta Kliniki jest bardzo szeroka. Obejmuje zarówno profilaktykę przeciwstarzeniową, jak i terapie niwelujące konkretne problemy w obrębie twarzy, ciała i włosów. Usługi świadczy zespół wyspecjalizowanych i doświadczonych kosmetologów oraz lekarzy medycyny estetycznej.Endermologia to bezpieczny zabieg modelujący sylwetkę, ujędrniający, likwidujący nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulit. To również doskonała terapia detoksykująca i stymulująca krążenie. Dzięki głowicom i specjalnym programom zabiegowym można dotrzeć do głęboko zlokalizowanych komórek tłuszczowych, skutecznie je redukując z wybranych partii ciała. Terapie wykonuje się na całe ciało, najczęściej jest to brzuch, pośladki, uda. Zabieg można również przeprowadzić w obrębie twarzy, wykorzystując do tego małą głowicę wyposażoną w dwie klapki. Endermologia pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny (wzrost o 46%) i endogennego kwasu hialuronowego (wzrost o 80%). Zabieg jest doskonałym uzupełnieniem treningów, sprawdza się jako przygotowanie do aktywności oraz terapia po intensywnym wysiłku fizycznym. Przyspiesza również proces rehabilitacji oraz wspomaga odchudzanie. Skuteczność endermologii sprawia, że terapia traktowana jest jako element zdrowego stylu życia.