Szacowany czas czytania artykułu: 4 minut

Służy do zdobienia paznokci i wygląda bardzo efektownie, jednocześnie będąc banalnie prostą w aplikacji… Czy już wiesz, o czym mowa…? To folia transferowa! Ten niepozorny produkt pozwala w bardzo prosty sposób uzyskać fenomenalny efekt na płytce! Ponadto, daje ogrom możliwości, które – choć w części – opiszemy w dzisiejszym tekście. Folia transferowa to idealny sposób na wiosenne zdobienia paznokci. Jeżeli jej jeszcze nie używałaś, jesteśmy przekonani, że po lekturze naszego tekstu, z pewnością zechcesz ją kupić i jak najszybciej przetestować!

Folia transferowa – właściwości

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że na pierwszy rzut oka folia transferowa do paznokci do złudzenia przypomina zwykły rulon jednobarwnego lub kolorowego arkusza… Mogłabyś więc pomyśleć, że to nic wielkiego, ale – uwierz – efekty po jej aplikacji przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania! Niezależnie od tego, czy wybierzesz matową, czy błyszczącą, gładką czy wzorzystą – folię transferową możesz odbić na całym paznokciu, na jego części, albo – co pozwala na uzyskanie naprawdę niecodziennego efektu – na przygotowany już wcześniej wzór. Produkt jest bardzo uniwersalny – można go stosować zarówno na hybrydzie, jak i żelu. Niektóre kobiety twierdzą, że folia transferowa do złudzenia przypomina naklejki na paznokcie. My jednak uważamy, że pozwala ona na uzyskanie jeszcze większej ilości modnych stylizacji… Zresztą – zobacz sama!

Wiosenne zdobienia paznokci przy pomocy folii transferowej

Folia transferowa ma ogromną szansę stać się hitem wiosennych zdobień paznokci! Poniżej opisujemy 3 inspiracje na manicure z jej użyciem.

Kwiatowe, wiosenne wzory

W ofercie folii transferowych znajdziesz wiele wzorów, które idealnie wpisują się w wiosenne trendy w stylizacji paznokci. Weźmy chociażby pod uwagę kwiaty – symbol budzącej się do życia przyrody… Co powiesz na odbicie tego wzoru na swojej płytce…? Jak wspomnieliśmy, aplikacja folii transferowej jest banalnie proste. Wystarczy przyłożyć ją do paznokcia i bardzo delikatnie ją od niego oderwać. Nakładanie folii wygląda nieco inaczej w zależności od typu manicure. W przypadku hybryd aplikuje się ją na warstwę dyspersyjną. Można użyć do tego celu także kleju, ale nie jest to obowiązkowe. Oczywiście, kwiatowe wzory możesz umieścić zarówno na całą płytkę, jak i na jej część. Wszystko już zależy tylko od Twojej fantazji – tego, jak bardzo lubisz zaszaleć ze stylizacją płytki!

Efekt holo na paznokciach

W analogiczny sposób wykonuje się także zdobienie paznokci przy zastosowaniu folii z efektem holo. Doskonale wiemy, że do uzyskania tego wzoru można użyć również pyłków, ale folia transferowa sprawdzi się w tym przypadku równie dobrze (o ile nie lepiej). Jeżeli obawiasz się, że efekt holo na wszystkich paznokciach będzie zbyt widoczny, możesz wykonać bardziej subtelny manicure dzięki zastosowaniu go jedynie na jednej płytce z każdej dłoni. Wzory tego typu najlepiej komponują się w pastelowych stylizacjach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je także do ciemnego manicure.

Geometryczne wzory na płytce

Innym rodzajem wiosennego zdobienia paznokci przy użyciu folii transferowej jest jej odbicie na już wcześniej namalowane wzory. Co istotne – nie muszą być one wcale regularne i przedstawiać coś realnego. W obecnym sezonie modne są również nieoczywiste, niepowtarzalne maziajki. Jak je wykonać? Zacznij od zmatowienia płytki, a następnie zaaplikuj top no wipe. W następnym etapie namaluj wzór, używając do tego celu preparatu z warstwą dyspersyjną. Po utwardzeniu w lampie folia transferowa odbije się tylko na części płytki, na której został namalowany wzór. Pozostała jej część pozostanie nienaruszona.

Stosowanie folii transferowej – porady

Na zakończenie postanowiliśmy przedstawić Ci kilka cennych porad, które z pewnością przydadzą Ci się jeszcze przed wykonaniem stylizacji z folią transferową. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy, warto, żebyś odpowiednio przygotowała sobie folię. Najlepiej jest ją pociąć na kawałki o odpowiedniej wielkości. Ponadto, pamiętaj o dobraniu idealnego lakieru, oczywiście – o ile chcesz go zastosować. Pamiętaj, że im bardziej zbliżony kolorystycznie lakier wybierzesz, tym mniej widoczne będą ewentualne “niedoróbki”. Niezmiernie istotne jest także to, by do aplikacji topu na folię zastosować inny pędzel – nie ten, który znajduje się w buteleczce produktu. Wszystko dlatego, że często bywa tak, iż kawałeczki folii potrafią odpaść i przyczepić się do pędzelka.