Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Naukowa nazwa witaminy E to tokeferol. Jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach i występuje w wielu produktach spożywczych. Należą do nich tłuste ryby morskie takie jak halibut i łosoś, orzechy różnych gatunków, oleje i oliwy pochodzenia roślinnego tłoczone na zimno, avocado, szpinaki, brokuły i kiełki. Jednak zawartość witaminy E w naszej skórze obniża się z wiekiem co między innymi skutkuje objawami starzenia się skóry.

Dlatego jednym z najcenniejszych kosmetyków pozwalających zachować młody wygląd skóry jest krem z witaminą E, zwaną często potocznie witaminą młodości.

Regularne stosowanie kremu z witaminą E ma wpływ nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na zdrowie skóry. Jako naturalny antyoksydant ma również działanie lecznicze – wspomaga leczenie zmian skóry, wykazuje również silne działanie antyalergiczne.

Jaki krem z witaminą E jest najlepszy?

Witamina młodości to świetny chwyt marketingowy. Większość kosmetyków na sklepowych półkach reklamowana jest jako odmładzające. Jednak ważna jest nie tylko obecność witaminy E w kremie, ale idealnie dobrana jej zawartość, a także inne aktywne składniki wspomagające jej dobroczynne działanie. Bandi.pl to firma, która oferuje profesjonalne kosmetyki, które bez obaw można stosować na własną rękę. Krem z witaminą E to jeden z elementów całej linii do pielęgnacji skóry, noszącej nazwę Fito Lift Care. Kosmetyki Bandi powstają po szczegółowych, długich badaniach we własnych laboratoriach firmy. Są skomponowane z ekologicznych składników i nie testowane na zwierzętach. Strona internetowa nie jest tylko typowym sklepem on-line. Można tam znaleźć zakładkę e-kosmetolog, gdzie specjalne oprogramowanie pomoże dobrać optymalny zestaw kosmetyków. Każdy, kto świadomie podchodzi do właściwej pielęgnacji swojej skóry znajdzie tam coś dla siebie.

Czy krem z witaminą E mogą stosować młodsze osoby?

Chociaż szczególnie polecany jest osobom, u których występują pierwsze objawy starzenia się, na przykład kobietom w okresie menopauzy nie ma żadnych przeciwwskazań żeby krem z witaminą E stosować u osób młodszych. Jest to znakomita ochrona przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych – promieniowanie słonecznym, zimnem, wiatrem. Wygładza i redukuje drobne zmiany skórne takie jak niewielkie blizny, zapobiega powstawaniu zmarszczek w początkowym okresie. Łagodzi zmiany spowodowane alergiami. Wskazany jest dla osób z atopowym zapaleniem skóry, złuszczeniami i przebarwieniami. Można uznać, że krem z witaminą E jest nieinwazyjnym i nie powodującym skutków ubocznych uniwersalnym środkiem na zachowanie zdrowego i młodego wyglądu.