Szacowany czas czytania artykułu: 7 minut

Oczy oraz ich oprawa w dużym stopniu decydują o kobiecej urodzie, dlatego też niezwykle ważne jest, aby ją doskonale podkreślały. W celu pięknego wyglądu swej twarzy warto nieustannie dbać o to, aby posiadać długie oraz odpowiednio podkręcone rzęsy. Z kolei kobiece brwi powinny być zawsze odpowiednio wyregulowane oraz przyciemnione. W tym celu z pomocą przychodzi henna do brwi, która to jest powszechnie dostępna na rynku kosmetycznym. Zatem jak malować brwi henną, aby prezentować się wyśmienicie?

Co to jest henna rzęs i brwi?

Henna do rzęs to produkt powszechnie używany przez miliony kobiet na całym świecie. Jest ona powszechnie dostępna na rynku kosmetycznym w formie proszku służącego do barwienia skóry, włosów, brwi oraz rzęs.

Henna do brwi i rzęs powstaje z ususzonych oraz mocno rozdrobnionych liści rośliny o nazwie lawsonia bezbronna lub lawsonia inermis. Jest to krzew, który można spotkać przede wszystkim w gorącym klimacie. Jego liście zawierają czerwony barwnik o nazwie lawson, który to doskonale łączy się z keratyną zawartą we włosach. Dzięki temu nadaje im wyrazisty kolor. Ponadto barwnik pochodzący z tej roślinny jest od wielu lat powszechnie wykorzystywany do barwienia skóry. Potrafi on bowiem nadać jej jednolity, ciemniejszy kolor czy też stworzyć piękny, zmywalny tatuaż. Ponadto henna doskonale służy do malowania brwi oraz rzęs.

Im wyższa temperatura otoczenia, tym w roślinie tej znajduje się większa zawartość barwnika. Obecnie henna cieszy się ogromną popularnością nie tylko w poszczególnych państwach europejskich, lecz przede wszystkim w Azji oraz Afryce.Była ona powszechnie stosowana w starożytnym Egiptu.

W naturalnej postaci henna jest zielonkawym proszkiem, który to sam w sobie nie jest barwiący. W celu otrzymania pożądanego koloru potrzebne jest działanie kwasów oraz odpowiedniej temperatury. Samodzielne przygotowywanie henny, która to można efektownie pomalować brwi czy rzęsy jest procesem dość skomplikowanym, który wymaga zmieszania proszku z sokiem z cytryny, olejkami eterycznymi, cukrem, wodą oraz wieloma innymi składnikami. Samodzielne przygotowanie naturalnej henny wymaga posiadania odpowiedniej wprawy oraz stosownego doświadczenia.

Henna – kolory w naturalnej postaci

Henna w naturalnej postaci jest barwnikiem w kolorze czerwono – brunatnym i właśnie na taki kolor można pofarbować włosy z pomocą czystej henny. Natomiast w poszczególnych sklepach kosmetycznych dostępnych jest mnóstwo kolorów farb powstałych z henny.
Ogromną popularnością cieszy się czarna henna, która to jest powszechnie wykorzystywana do malowania brwi oraz rzęs. Preparaty wytworzone na bazie henny bardzo często są dostępne w postaci proszku, który to przed użyciem trzeba zmieszać z wodą utlenioną. Z kolei gotowe preparaty mają konsystencję kremową lub żelową.

Henna brwi i rzęs - efekt

Henna brwi i rzęs – efekt

Henna to produkt, który jest powszechnie stosowany we wszystkich salonach kosmetycznych. Ponadto przy odrobinie umiejętności można można pofarbować brwi czy rzęsy w warunkach domowych. Warto wiedzieć o tym, że kosmetyk ten najlepiej sprawdza się u osób posiadających jasną karnację oraz jasne brwi i rzęsy.

Henna do brwi i rzęsstanowi bardzo tani oraz w pełni bezpieczny sposób na efektywne przyciemnienie oraz podkreślenie koloru brwi oraz rzęs. Dzięki użyciu henny do brwi każda kobieta przez okres około 3 – 4 tygodni nie musi martwić się o to, aby posiadać piękny kolor rzęs czy brwi.

Henna brwi i rzęs w domu

Malowanie rzęs henną wymaga posiadania ogromnej precyzji. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności efekt końcowy może nie być w pełni zadowalający. Decydując się na nałożenie henny na rzęsy i brwi w domu niezwykle ważne jest, aby postępować zgodnie z zalecaniami znajdującymi się na ulotce. Trzeba też zachować wszelkie środki ostrożności i zadbać o to, aby henna nie dostała się do oczu. Z kolei, aby skutecznie uniknąć nieestetycznego zabarwienia skóry w okolicy brwi należy posmarować farbowaną część ciała wkoło wazeliną lub tłustym kremem. Natomiast w przypadku malowania rzęs na dolną powiekę należy położyć płatek kosmetyczny lub gazę.

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego, bowiem brwi czy rzęsy wyszły zbyt ciemne, wówczas warto je rozjaśnić płynem do demakijażu lub specjalnym płynem do zmywania henny. Dzięki uzyskaniu odpowiedniego kształtu brwi oraz efektywnemu podkreśleniu ich koloru, rysy stają się bardziej wyraźnie, a kobieca twarz wygląda w pełni zadowalająco.

Warto także pamiętać o tym, aby przed pierwszym użyciem henny przeprowadzić test alergiczny. W tym celu należy nałożyć za uchem lub na zgięciu łokcia preparat na skórę o wielkości monety jedno – groszowej. Po jego wyschnięciu należy odczekać około 24 godzin i zobaczyć jaka będzie reakcja skóry. Jeśli nie zauważymy żadnych niepokojących objawów na przykład w postaci zaczerwienienia skóry, wówczas można przystąpić do malowania.

Henna brwi i rzęs krok po kroku

Henna do brwi czy henna do rzęs może dawać różne rezultaty końcowe, zatem niezwykle ważne jest,a by wybrać zawsze odpowiedni odcień idealnie pasujący do urody. Warto zawsze pamiętać o tym, że preparat ten służy przede wszystkim do przyciemnienia naturalnego odcienia brwi czy rzęs, a nie do całkowitej zmiany koloru włosków.

W celu uzyskania w pełni korzystnego efektu brwi należy ją zawsze nakładać przy użyciu małego pędzelka. Czynność tę należy wykonać bardzo dokładnie oraz warto zawsze zadbać o to, aby nie ominąć miejsc pomiędzy poszczególnymi włoskami. W celu nadania brwiom wymarzonego kształtu należy zawsze zacząć nakładać hennę na najwyższy punkt, a później przechodzić do nasady, a więc do punktu początkowego. Aby nadać brwiom ładny kształt należy zawsze starać się, aby nanosić hennę ciągłymi ruchami. Dzięki temu można bowiem uzyskać w pełni naturalny efekt przyciemnionych brwi.

Z kolei na rzęsy hennę można nakładać z pomocą szczoteczki od tuszu do rzęs. W tym przypadku trzeba zawsze pamiętać o tym, aby rozpocząć jej nanoszenie od dolnej linii rzęs. Preparat ten należy zawsze nakładać od nasady aż po same końce. Po dokładnym nałożeniu należy zawsze odczekać około piętnastu minut, a następnie zmyć hennę przy użyciu ciepłej wody.

Henna brwi i rzęs – przeciwwskazania

Henna to preparat pożądany przez tysiące kobiet na całym świecie. Na jego stosowanie decydują się osoby w różnym wieku, zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety. I nic w tym dziwnego, gdyż dzięki jego zastosowaniu oprawa oczu wygląda bardzo efektownie. Niemniej decydując się na zastosowanie tego preparatu warto zapoznać się z istotnymi przeciwwskazaniami. Wśród wielu z nich można wymienić:

 • jęczmień,
 • alergie,
 • otarcia oraz widoczne uszkodzenia skóry wokół oczu,
 • poszczególne choroby zakaźne,
 • zapalenie spojówek
 • alergię na hennę,
 • choroby oczu
 • widoczną opuchliznę powiek
 • widoczne zaczerwienienie oczu
 • zły stan rzęs oraz brwi
 • świeżo wydepilowane brwi

Natomiast w przypadku noszenia soczewek kontaktowych przed zabiegiem należy je koniecznie zdjąć. Jeśli zabieg ten zostanie wykonywany przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego kosmetologa, to wówczas każda klienta może być pewna, że niewystąpią jakiekolwiek powikłania. Podczas wizyty w gabinecie kosmetycznym powinna być zawsze przeprowadzona indywidualna konsultacja, która to pozwali wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz określić efekt końcowy, który to zamierza osiągnąć klientka. Zabieg z użyciem henny powinien być zawsze przeprowadzany w sterylnych oraz w pełni higienicznych warunkach.

Henna brwi i rzęs - cena

Henna brwi i rzęs – cena

Henna na brwi to produkt, który posiada bardzo atrakcyjną cenę. Za 100 g proszku trzeba zapłacić tylko około 35 złotych. Nic zatem dziwnego, że mnóstwo kobiet decyduje się na nakładanie henny w warunkach domowych. Niemniej nie posiadając odpowiednich umiejętności warto zawsze skorzystać z profesjonalnych usług świadczonych w salonie kosmetycznym. Wówczas to trzeba przygotować się na koszt rzedu około 30 – 40 złotych, w zależności od gabinetu kosmetycznego. Zazwyczaj kosmetyczki z długoletnim stażem posiadające zakłady w dużych miastach za kolorowanie rzęs i brwi henną życzą sobie parę złotych więcej.

Henna rzęs – czy warto – opinie

Kolorowanie rzęs czy brwi z pomocą henny to bardzo popularny zabieg doceniany przez miliony kobiet na całym świecie. Panie, które to często się na niego decydują uważają, że przyciemnienie brwi czy też podkreślenie ich naturalnego koloru sprawia, że twarz wygląda korzystniej. Ponadto chwalą sobie ten barwnik ze względu na naturalne pochodzenie oraz wodoodporność. Utrzymuje się on bowiem na brwiach około trzech tygodni oraz charakteryzuje się właściwościami wzmacniającymi oraz skutecznie ochraniającymi włoski. Dzięki pomalowaniu rzęs henną kobiety nie muszą każdego dnia sięgać po tusz do rzęs i mogą przez długi czas cieszyć się ich pięknym wyglądem.