Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Słońce znacząco wpływa nie tylko na skórę, ale i na włosy. Pod jego wpływem kosmyki jaśnieją, tworzą się na nich piękne refleksy. Wygląda to niezwykle atrakcyjnie, niestety nie jest zdrowe dla włosów. Nadmierna ich ekspozycja na promienie UV sprawia, że stają się przesuszone, tracą swój naturalny kolor, matowieją i są osłabione. Aby temu zapobiegać, latem należy wdrożyć specjalną pielęgnację czupryny. Na czym ona polega?

Dlaczego trzeba chronić włosy przed słońcem?

Promienie słoneczne działają na włosy podobnie jak wybielacz. Reagują one z melaniną znajdującą się w kosmykach i usuwają kolor, uszkadzając przy tym powłokę i białko włosa. W wyniku tego czupryna jest przesuszona, matowa, nieprzyjemna w dotyku. Osłabiona jest także jej ogólna kondycja, co może prowadzić do nadmiernego wypadania pasm. Objawem nadmiernej ekspozycji włosów na słońce są też złamane lub rozdwojone końcówki, kędzierzawość, przerzedzenia. Uszkodzone słońcem włosy nie chcą się układać, nie poddają się zabiegom stylizującym, nie utrzymują loków czy fal.

Pielęgnacja włosów latem

Podstawą pielęgnacji włosów latem jest zapewnienie im odpowiedniej ochrony UV. Niestety na czuprynę nie da nanieść się kremu z blokerami. Można natomiast spryskiwać je mgiełkami i sprayami zawierającymi filtry. Będą one chronić przede wszystkim przed przesuszeniem.

Latem ważne jest również mycie włosów odpowiednimi specyfikami. Najlepszym rozwiązaniem będą szampony z filtrami przeciwsłonecznymi. W drogeriach dostępne są również odżywki z filtrem. Należy nakładać je po każdym myciu.

W poprawie kondycji włosów pomogą też szampony po kąpieli słonecznej. Takie odnaleźć można w ofercie Loreal Professionnel dostępnej na tagomago.pl/collections/loreal-professionnel. Po długim opalaniu czy spacerowaniu po mieście, włosy warto umyć preparatem Serie Expert Solar Sublime After-Sun Nourishing Shampoo dostępnym tu. Preparat uwalnia włosy od suchości i sztywności po długiej ekspozycji na słońce, oczyszcza z soli i chloru, przywraca elastyczność. W efekcie czupryna jest miękka i błyszcząca, a także łatwiejsza w stylizacji.

Maski i odżywki do włosów na lato

Działanie szamponów z filtrem i po opalaniu, warto latem uzupełniać maskami i odżywkami nawilżającymi. Dzięki temu kosmyki nie będą suche, a ich kolor nie wypłowieje. Najlepsze rezultaty osiągnie się, sięgając po preparaty zawierające w składzie intensywne nawilżające i regenerujące substancje aktywne takie jak tlenek cynku, ditlenek tytanu, olej z pestek malin, aloes, masło shea, olej z kiełków pszenicy, olej z orzechów laskowych, olej marchewkowy, rumianek, wyciągi z bursztynu i zielonej herbaty, dziurawiec, arnika górska.