Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Długie włosy są marzeniem wielu kobiet. Miesiące, czasem lata zapuszczania, włosy zaczynają sięgać ramion, później pleców i zaczynają się schody. Zamiast efektownej fryzury i robiących wrażenie lśniących pukli, musimy męczyć się z toną wypadających włosów, rozdwojonymi końcówkami i przetłuszczającą się głową. Marzyłyśmy o cudnych włosach opadających efektownie na plecy, a niemal codziennie je wiążemy, bo ułożenie zadowalającej fryzury trwa wieki. Co robić, by poradzić sobie z długa fryzurą? Jak dbać o długie włosy, by były naszą wizytówką i zwracały uwagę?

Dlaczego długim włosom potrzeba więcej uwagi?

Niestety, im dłuższe włosy, tym więcej czasu musisz przeznaczyć na ich pielęgnację. Czy kojarzysz uśmiech i zdziwienie, gdy jakaś koleżanka wspominała, że musi zaplanować, kiedy w tym tygodniu będzie myć włosy? A tak to właśnie wygląda. Nie wystarczy umyć włosów razem z wieczornym prysznicem i położyć się spać. Długie włosy narażone są na więcej uszkodzeń, przede wszystkim mechanicznych. Zdarza się, że zaplączą się w zamek od sukienki lub pasek od torebki, niekorzystnie wpływa na nie nawet kiepski materiał poszewki na poduszkę. Aby te zdarzenia nie wpływały negatywnie na ich kondycję, musimy zadbać o ich odpowiednie wzmocnienie i regenerację. Czym silniejsze włosy, tym ich większa odporność na codzienne czesanie, wiązanie gumką czy kosmetyki do układania. Jeśli marzysz o spektakularnej fryzurze musisz nieco więcej czasu poświęcić na ich pielęgnację.

Kosmetyki dobierz do typu swoich włosów

Podstawą jest wybór kosmetyków odpowiednich do rodzaju naszych włosów. Z oczywistych względów musimy je regularnie myć, by pozbyć się zabrudzeń, złuszczonego naskórka oraz resztek kosmetyków. Przy wybieraniu kosmetyku nie kieruj się wyglądem jego opakowania, a typem swoich włosów. Dzięki szerokiej ofercie serwisu Wyczesani.com bez problemu znajdziesz odpowiedni szampon, który pozwoli Ci oczyszczać włosy w prawidłowy sposób bez narażania ich na zbędne przesuszenie. Po myciu nigdy nie trzyj włosów w mocny i energiczny sposób, by pozbyć się nadmiaru wody. Wyłącznie owiń ręcznikiem głowę i to najlepiej gładkim, bawełnianym, a nie frotowym. Długie włosy mają tendencję do przesuszania, stąd stała konieczność ich dodatkowego nawilżania. Po każdym myciu stosuj odżywkę, którą z łatwością dobierzesz z oferty sklepu Wyczesani.com. Dobrej jakości odżywka do włosów zapewni im pielęgnację i ułatwi utrzymanie zdrowych końcówek.

Jak czesać i układać fryzurę?

W utrzymaniu włosów w dobrej kondycji duże znaczenie ma prawidłowy sposób ich codziennego szczotkowania. Kiepska szczotka może być przyczyna nadmiernego wypadania włosów i rozdwajania się końcówek. Wybierz szczotkę z naturalnego włosia, które jest bardzo delikatne dla naszych włosów i staraj się czesać włosy partiami, zaczynając od dołu, nie ciągnąc na siłę od czubka głowy w dół. Do wiązania włosów wybieraj wyłącznie gumki bez metalowych elementów, które mogą zniszczyć włosy. Najlepszym wyborem będą miękkie gumki z bezpiecznego materiału, który nie będzie zbytnio obcierał włosów.