Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Łańcuszki męskie to niezwykle stylowe dodatki przeznaczone dla wszystkich panów ceniących elegancką stylistykę oraz dodatki wysokiej jakości. Przed podjęciem decyzji o zakupie, należy uprzednio zastanowić się jaki typ łańcuszka sprawdzi się najlepiej, który rozmiar będzie najbardziej odpowiedni oraz z jakimi częściami garderoby najłatwiej go zestawić.

Jaki łańcuszek męski wybrać?

Decydując się na zakup męskiego łańcuszka, zwróć uwagę na tworzywo jego wykonania. Jeśli posiadasz wystarczającą ilość środków, proponujemy Ci wybór produktów zawierające czyste złoto lub srebro. Najlepsze produkty to te, wykonane ze złota próby 585 lub 333. Jeżeli zależy Ci aby Twój męski łańcuszek niezmiennie zachował idealną prezencję na wiele lat, wybierz złoto wyższej próby nieulegające czernieniu. Natomiast kruszec niższej próby, jako że jest twardszy, pozostanie odporny na wszelkiego rodzaju odkształcenia oraz zarysowania.

Długość łańcuszka dla mężczyzny – czym kierować się przy wyborze?

Męska biżuteria wymaga znacznie więcej uwagi, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego rozmiaru. Mężczyźni oczekują od swoich dodatków nie tylko doskonałego i klasycznego wyglądu, ale także komfortu podczas ich użytkowania. Zwłaszcza, gdy korzystają z nich podczas wieczornych wyjść i chcą czuć się swobodnie. Sposobem na poznanie jego długości będzie zmierzenie kołnierzyka koszuli, które nosi mężczyzna. Ta metoda umożliwi dobór łańcuszka nie będącego zbyt ciasnym w okolicach szyi. Najlepiej jeśli znajdzie się on kilka centymetrów pod nią.

Istotną kwestią jest także szerokość oczek oraz ich splot. Masywny splot w połączeniu z dużymi oczkami staną się dużo bardziej widoczne na męskiej sylwetce i dobrze ułożą się na koszuli, czy grubym swetrze.

Łańcuszki męskie – podpowiemy Ci, w jaki sposób najlepiej je nosić.

Łańcuszek już od dawna nie jest kojarzony jedynie z kobiecym stylem. Obecnie coraz więcej mężczyzn decyduje się na wykorzystanie biżuterii w swoim codziennym ubiorze. Z jakimi ubraniami najlepiej go zestawić? Proponujemy wyeksponowanie łańcuszka wraz ze strojem, którego stylistyka pozostaje neutralna. Mowa o białej, czarnej lub kremowej koszuli wraz z czarnymi, dopasowanymi spodniami.

Jeżeli planujesz spotkanie biznesowe, na którym obowiązywać będzie dress code, unikaj łańcuszków o grubym, masywnym splocie w kolorze złotym. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się w tym przypadku wariant ze srebra. Złoto nie będzie odznaczało się na tle jasnych tkanin oraz czarnego garnituru.

W odróżnieniu od spotkań formalnych, na co dzień istnieje o wiele większa swoboda w noszeniu dodatków. Sztywne formy przestają obowiązywać, a co za tym idzie, noszenie męskiego łańcuszka staje się o wiele wygodniejsze. Kto powiedział, że do sportowego stylu nie można dodać odrobiny elegancji? Cienkie podkoszulki o równej fakturze znacznie sprzyjają noszeniu akcesoriów pod szyją – splot nie plącze się o fałdowania koszuli, ani nie zahacza o sztywny kołnierzyk.