Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Cellulit jest powszechną przypadłością wśród kobiet. Szacuje się, że nawet 90% z nas zmaga się z jego niepożądaną obecnością. Można z nim żyć, zaprzyjaźniając się z jego obecnością, ale można z nim również walczyć i sprawić, aby skóra była gładka i jędrna. Pomogą nam w tym naturalne kosmetyki wpływające na poprawę elastyczności i jędrności skóry i pobudzające spalanie tkanki tłuszczowej. Jak to działa?

Skąd się bierze cellulit?

To fizjologiczne zaburzenia związane z nieprawidłową budową skóry, głównie zmianami w tkance podskórnej i nierównomiernym odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Co jest tego przyczyną? Przede wszystkim zawirowania hormonalne w czasie dojrzewania, w trakcie ciąży, porodu i połogu, a także karmienia piersią oraz później, w okresie menopauzy. Hormonem za to odpowiedzialnym jest estrogen, dlatego mężczyźni rzadko borykają się z cellulitem.
Ważnym czynnikiem wpływającym na pojawienie się cellulitu mają także naturalne procesy starzenia. Zwolniony metabolizm i zmniejszona zdolność do regeneracji znacząco wpływają na jędrność i gładkość skóry. Niepożądane efekty możemy jednak minimalizować systematycznie stosując kosmetyki antycellulitowe.

Jak kosmetyki wpływają na zwalczanie cellulitu?

Bywa, że jesteśmy sceptyczne jeśli chodzi o wpływ kosmetyków antycellulitowych na rzeczywistą redukcję cellulitu. Tymczasem to naprawdę działa! Oczywiście trzeba pamiętać, że kosmetyki mają funkcję wspierającą likwidację cellulitu i najlepsze rezultaty przynoszą połączone ze zdrową dietą oraz aktywnością fizyczną. Jak kosmetyki anti-cellulite wpływają na skórę? Odżywiają ją i nawilżają, pobudzając naturalne jej funkcje, w tym odbudowę włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za jędrność. Niezwykle ważnym czynnikiem, wpływających na funkcję antycellulitową kosmetyków jest przyspieszenie metabolizmu komórkowego. Chodzi o to, by wywołać impuls, intensyfikujący spalanie tłuszczu na poziomie komórkowym oraz ułatwiający usuwanie toksyn z tkanek. Stosowanie kosmetyków antycellulitowych ma więc znaczący wpływ na pobudzenie naturalnych procesów funkcjonowania skóry.

Jakie kosmetyki wybrać?

Szukając odpowiednich kosmetyków, warto zwrócić uwagę na produkty naturalne. To właśnie składniki pochodzenia roślinnego mają ogromny wpływ na pobudzenie skóry do regeneracji i przyspieszonego metabolizmu. Zalicza się do nich kawę czy guaranę, ale także oleje roślinne. Wśród nich warty uwagi jest olej abisyński o działaniu regenerującym oraz ujędrniającym, a także olej perilla, zmiękczający naskórek i poprawiający sprężystość skóry. Takie składniki można znaleźć w najlepszych kosmetykach naturalnych. Dostępne są one w formie masła, balsamu, mleczka lub suchego olejku, dla wygody stosowania. Regularność ich aplikacji jest kluczem do sukcesu w postaci jędrnej, gładkiej i pięknej skóry.