Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Malowanie brwi jest bardzo istotnym elementem makijażu. Stanowią one oprawę dla oczu, podkreślają kształt twarzy i sprawiają, że nasze spojrzenie zaczyna przykuwać uwagę. Jak malować brwi, by osiągnąć najlepszy efekt? Sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

  • Zanim przystąpisz do makijażu brwi: pielęgnacja
  • Makijaż brwi: jakie kosmetyki?
  • Malowanie brwi – jak malować brwi dla najlepszego efektu?

Zanim przystąpisz do makijażu brwi: pielęgnacja

Zanim przejdziemy do etapu malowania brwi, warto zadbać o odpowiednią ich pielęgnację. Choć niektóre z nas mają ciemne brwi, które z natury są wyraziste i mają mocne włoski, nie u każdego naturalne brwi wyglądają dobrze. W sklepach znajdziemy wiele preparatów, które mogą poprawić kondycję naszych brwi. Najczęściej stosowane są różnorodne odżywki i olejki – które potrafią dać wspaniałe efekty, jednak kluczem do nich jest regularność.

Jeśli wcześniej zdarzało nam się wyrywać z brwi zbyt wiele włosków – warto na jakiś czas zaniechać tej czynności. Pozwoli to brwiom na regenerację, dzięki czemu będą wyglądały znacznie lepiej.

Makijaż brwi: jakie kosmetyki?

Gdy zadbamy już o to, by nasze brwi odzyskały swoją świetność, możemy zastanowić się nad doborem najlepszego makijażu. Najprostszą metodą na naturalny makijaż brwi są cienie – przy ich stosowaniu nie jest wymagana aż tak wielka precyzja, więc nawet osoby początkujące powinny sobie poradzić. Podkreślenie dolnej linii brwi należy wykonać za pomocą ciemniejszego cienia, tym samym cieniem należy pomalować końcówkę brwi. Pozostałą część brwi malujemy cieniem jaśniejszym. Do wykonania takiego makijażu przyda się nam zestaw pędzli do makijażu.

Jeśli zależy nam na bardziej precyzyjnym efekcie, możemy zastanowić się nad zastosowaniem kredki do brwi. W ostatnim czasie modna staje się również pomada do brwi – kosmetyk nieco podobny do cienia, jednak dający znacznie intensywniejszy efekt.

Malowanie brwi – jak malować brwi dla najlepszego efektu?

Który sposób na malowanie brwi sprawdzi się najlepiej? Każda metoda potrafi dać świetne efekty, jednak połączenie wszystkich sprawi, że będziemy wyglądać naprawdę spektakularnie. Warto nieco poeksperymentować, by dobrać najlepszy makijaż dla siebie – taki, który idealnie podkreśl nasze naturalne atuty.

Wiedząc, czym malować brwi by wyglądały naturalnie, możemy znacząco poprawić swój wizerunek. Malowanie brwi kredką, cieniami lub pomadą nie jest skomplikowane, a robi naprawdę ogromną różnicę! Wystarczy znajomość kilku prostych sposobów na malowanie brwi krok po kroku – a nasze spojrzenie zacznie zachwycać!