Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Droga do osiągnięcia wymarzonej sylwetki nigdy nie jest usłana różami. Zarówno osoby, które chcąc schudnąć i zredukować swoją tkankę tłuszczową, jak i osoby poszukujące dodatkowych kilogramów i zwiększenia swojej masy mięśniowej muszą liczyć się z tym, że czeka ich sporo ciężkiej pracy i wyrzeczeń – zarówno podczas treningu, jak i przy stole obiadowym. Podczas próby przemiany swojego ciała bardzo istotna jest stała kontrola spożywanych kalorii. Warto więc korzystać w tym przypadku z narzędzi takich jak kalkulator kalorii. Gdzie go znajdziesz? Jak z niego korzystać? W jakie suplementy warto zainwestować podczas walki o osiągnięcie swojego celu? Odpowiedzi na te pytania czekają na Ciebie w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Kontrola kalorii podstawą do zmiany swojej sylwetki

Niezależnie od tego, czy zamierzasz schudnąć, czy przytyć – bardzo ważne jest to, by kontrolować spożywane przez siebie kalorie. Droga do przemiany swojego ciała opiera się na skutecznym treningu oraz odpowiedniej diecie, jednak zasady dotyczące tycia lub chudnięcia są, wbrew pozorom, bardzo łatwe. Aby chudnąć, należy spożywać mniej kalorii, niż wskazuje na to zapotrzebowanie. Aby przytyć, należy zaserwować sobie kaloryczną nadwyżkę – spożywać więcej kcal od dziennego zapotrzebowania. Jeśli będziesz trzymać się tych zasad, to możesz mieć pewność, że Twój każdy kolejny dzień będzie przybliżał Cię do osiągnięcia swojego celu. Jak dowiedzieć się, ile kalorii wynosi Twoje dzienne zapotrzebowanie? Wystarczy skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator kalorii. Kliknij ten link, by przenieść się prosto do kalkulatora zaprojektowanego przez specjalistów ze strony https://sklep.sport-max.pl/. Zaznacz podstawowe informacje, takie jak: płeć, wiek, wzrost, masa ciała, poziom aktywności oraz założony przez Ciebie cel sylwetkowy i kliknij przycisk “prześlij”. Po chwili kalkulator kalorii wygeneruje dla Ciebie informacje dotyczące Twojej podstawowej przemiany materii oraz obliczy, ile kalorii powinieneś spożywać, by etapowo redukować/rozbudowywać masę swojego ciała. To bardzo proste!

Jak przyspieszyć proces redukcji tkanki tłuszczowej?

Jeśli Twoim celem jest schudnięcie i redukcja tkanki tłuszczowej, to oprócz zbilansowanych posiłków, poprzez które będziesz dostarczał swojemu organizmowi mniejszą ilość kalorii przy wysokim poziomie nasycenia, możesz wspomagać się także specjalnymi preparatami. Zaliczają się do nich m.in. spalacze tłuszczu, czyli suplementy, których działanie ma na celu przyśpieszenie metabolizmy. W takim przypadku organizm zaczyna reagować i uwalnia rezerwy energii, do których zalicza się właśnie nagromadzony w nim tłuszcz. Skutkuje to jego szybszym spalaniem i przyspieszoną redukcją tej niechcianej tkanki. Dobre reduktory i spalacze tłuszczu są oparte na naturalnym składzie. Do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się m.in. suplementy oparte na L-karnitynie, kwasie hydroksycytrynowym czy kwasie linolowym. Wszystkie wspomniane typy produktów znajdziesz na stronie https://sklep.sport-max.pl/. Kliknij ten link, by przenieść się prosto do oferty profesjonalnego sklepu z suplementami zarówno dla zaawansowanych sportowców, jak i osób dopiero zaczynających swoją przygodę ze sportami siłowymi.