Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Zastanawiasz się, jak pielęgnować swoją skórę, która daje wrażenie przesuszonej i naciągniętej? Już za chwilę dowiesz się, po jakie produkty sięgać w swojej codziennej pielęgnacji, by znacząco ją odżywić, a także, który z łagodnych żeli do mycia, przyniesie cerze szczególne ukojenie.

Naucz się rozpoznawać swoją cerę!

Tematyka związana z określeniem i klasyfikacją wszystkich typów skóry jest wyjątkowo szerokim i trudnym zagadnieniem. Poznanie wszystkich definicji, ale także umiejętność rozpoznania właściwości określonej cery dla wielu osób stanowi klucz do dobrania odpowiedniej pielęgnacji.

Umiejąc sklasyfikować rodzaj posiadanej cery, a także znając podstawy kierujące jej pielęgnacją stajemy się świadomymi konsumentami, umiemy dobrać produkty dedykowane indywidualnym predyspozycjom, a także cerze, która może sprawiać problemy.

Okazuje się bowiem, że z kłopotem nadmiernie wysuszonej skóry boryka się mnóstwo kobiet i mężczyzn. Dobór właściwej pielęgnacji i kosmetyków służących regeneracji takiej cery to zadanie nie tak łatwe i intuicyjne, jak mogłoby się wydawać.

Czym charakteryzuje się skóra sucha, określana przez wielu specjalistów za jedną z bardziej problemowych?

Każdą skórę suchą można jednoznacznie rozpoznać po odpowiednim zabarwieniu. Przede wszystkim jest ona dość matowa, a do tego szara i często z zaczerwienionymi zmianami skórnymi. Może być też widać przez nią naczynia krwionośne, które prezentują się na twarzy zdecydowanie niezdrowo.

Osoby, które posiadają skórę suchą, często narzekają na poczucie napięcia i ściągnięcia, szczególnie w okolicy oczu, ust, czy na policzkach. To, co zmartwi szczególnie kobiety to fakt, że na skórze suchej dużo szybciej widać oznaki starzenia, czyli zmarszczki lub kurze łapki.

Skóra sucha może być jednak dość zróżnicowana pod względem określonych typów. Bo przecież można wyróżnić cerę bardzo suchą, wrażliwą, czy naczynkową.

Aby łagodzić i odpowiednio oczyszczać skórę suchą wybieraj łagodny żel do demakijażu cery suchej. W praktyce oznacza to zakup kosmetyku, który:

  • będzie łagodny dla bariery hydrolipidowej,
  • wykazuje działanie nawilżające, nie wysusza, nie ściąga skóry,
  • jest przebadany przez okulistę,
  • ma wegański skład.

Te warunki spełnia  żel do mycia i demakijażu twarzy Medeine. Kosmetyk skutecznie usuwa makijaż, ale również kurz, brud, czy nadmiar sebum. Zawarte w nim antyoksydanty przyśpieszają detoksykację skóry i zbierają zanieczyszczenia. W żelu zawarta jest także bomba witamin, makro- i mikroelementów.

Pamiętaj, że jakość skóry suchej może się pogarszać, jeśli odpowiednio o nią nie zadbasz. Jej wrażliwość będą generowały warunki atmosferyczne, jak silny wiatr, czy intensywne słońce. Ta cera może mieć także skłonność do atopowego zapalenia skóry, dlatego wybierając do pielęgnacji poszczególne kosmetyki nawilżające, trzeba być szczególnie wyczulonym na odpowiedni skład każdego produktu.

Pielęgnacja suchej skóry – to koniecznie weź pod uwagę!

Aby skóra sucha nabrała koloru, a także była elastyczna konieczne będzie dbanie o jej prawidłowe nawilżenie. Warto o to zadbać już od pierwszego kroku pielęgnacji czyli od oczyszczenia, myjąc ją delikatnymi produktami. Upewnij się, czy żel oczyszczający, po który sięgasz nie zaszkodzi barierze hydro-lipidowej. Jedną z jej podstawowych funkcji jest ochrona skóry przed nadmierną utratą wody.

Nawilżenie powinno być też wpisane w działanie kosmetyków pielęgnacyjnych czyli serum i kremu. Dobroczynne funkcje tych produktów z pewnością wzmocnią składniki, dzięki którym woda jest zatrzymywana w naskórku.

Skóra sucha czy odwodniona?

Posiadasz skórę suchą, a może odwodnioną? Pamiętaj, że skóra sucha to typ cery, który cechuje uczucie ściągnięcia. Mogą na niej występować zaczerwienienia ponieważ brakuje jej wody i lipidów. Cera odwodniona występuje przy każdym typie skóry i jest to zjawisko odwracalne i przejściowe, któremu łatwo zaradzisz wybierając odpowiednią pielęgnację.