Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Szybki tryb życia, który prowadzi znaczna większość z nas, ma niezwykle negatywny wpływ na nasze organizmy, chociaż często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Każdego dnia jesteśmy wręcz zasypani wszelkiego rodzaju obowiązkami, czy to zawodowymi, czy też domowymi oraz całą listą spraw do załatwienia. Mając na głowie tak wiele rzeczy, o których musimy pamiętać, nie sposób nie docenić sprawnej pracy mózgu oraz umiejętności skoncentrowania się na wykonywanej czynności. Niestety utrata tych zdolności nie jest tak odległą wizją, jak mogłoby się wydawać. Tym bardziej mając na uwadze regularne zaniedbania związane ze zbyt krótkim snem, siedzącym trybem życia i przede wszystkim źle zbilansowaną dietą. Jak informuje Natural Pharmaceuticals to właśnie codziennie spożywane posiłki i dostarczane wraz z nimi witaminy oraz minerały sprzyjają poprawie pamięci.

Lepsza pamięć dzięki witaminom

Chcąc poprawić swoją pamięć, nie należy pomijać witamin, które odgrywają kluczową rolę we wspieraniu pracy mózgu. Zgodnie z tym, co podają współpracujący z Natural Pharmaceuticals specjaliści, bardzo ważne są w tym przypadku witaminy pochodzące z grupy B. Pierwsza z nich, czyli B1, nazywana również tiaminą, ma nieocenione znaczenie w przenoszeniu impulsów nerwowych. Następna w grupie jest B3, czyli inaczej PP, która ma tak naprawdę największy ze wszystkich witamin wpływ na pamięć, a jej niedobory są odpowiedzialne za problemy ze skupieniem. Ostatnią witaminą z grupy B, o której należy wspomnieć, jest B6 odpowiadająca za funkcjonowanie całego układu nerwowego. Co więcej, wspiera ona także syntezę tryptofanu, wspomagając tym samym produkcję hormonu odpowiedzialnego za szczęście – serotoninę.

Koncentracja dzięki minerałom

O czym jeszcze nie należy zapominać, chcąc usprawnić pracę mózgu? Jak donosi Natural Pharmaceuticals, oprócz witamin ważną funkcję pełnią również minerały. Cechują je właściwości antyoksydacyjne, ale nie tylko. Usprawniają one również przewodzenie impulsów nerwowych. Bardzo duże znacznie pośród wszystkich minerałów ma magnez, bo to właśnie on jest odpowiedzialny za wspieranie koncentracji, a dodatkowo zmniejszenie stresu oraz napięcia. Drugim ze składników, o którego poziom należy dbać, jest wapń. Jest to minerał niezbędny do niezakłóconego przewodzenia impulsów nerwowo-mięśniowych. Dzięki żelazu przenoszącemu tlen mózg może pracować nie tylko długo, ale przy tym także skutecznie. Warto regularnie sięgać po potas, cynk oraz fosfor, dzięki którym holistycznie zadbamy o pracę umysłu.

Zbilansowana dieta to sprawna praca mózgu

Trudno przecenić znaczenie zdrowej oraz odpowiednio zbilansowanej diety, która wbrew temu, co może się wydawać, wpływa również na pamięć oraz koncentrację. Powinna być ona bogata we wszystkie wymienione już powyżej witaminy oraz minerały. W przypadku niezaspokajania zapotrzebowania na nie trzeba bezwzględnie włączyć do swojej diety suplementy sprawdzonego producenta, na przykład Natural Pharmaceuticals. Nie należy jednak poprzestawać tylko na tych składnikach. Warto pamiętać o dostarczaniu węglowodanów, które są głównym źródłem energii oraz białka regenerującego komórki nerwowe i będącego budulcem mózgu. Dobrym rozwiązaniem jest zamiana czerwonego mięsa na tłuste ryby morskie, bo to one są najlepszym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3. Należy pamiętać, że najważniejszym krokiem do poprawienia pamięci oraz koncentracji jest troska o cały organizm i jego dobrą kondycję.