Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Gdy wybieramy się na siłownię w celu zrobienia porządnego i intesywnego treningu, należy pamiętać o tym aby taki trening bardzo dobrze zaplanować i wiedzieć co po kolei chcemy zrobić, jednak

Jak zaplanować treningi?

Trening powinniśmy zacząć od planu na niego, w pierwszej kolejności ustalić co robimy, chodzi o to czy trening przykładowo klatki piersiowej i barków czy może nóg. Dobrze jest taki trening zaplanować na przykład w telefonie, zapisać co po kolei chcemy zrobić za ćwiczenia i ile powtórzeń oraz ile serio, powiedzmy wyciskanie na klatkę 4 serie po 12 powtórzeń i taki trening przyniesie już jakiś efekt, ponieważ nasza klatka będzie spompowana a co za tym idzie, będzie rosła.
Przejdźmy jednak, do tego, dlaczego warto planować treningi?
Pierwszym powodem, dlaczego warto planować treningi, jest to,

By trening był efektywny i skuteczny

, w przypadku gdy planujemy treningi, wiemy dokładnie co będziemy robić oraz jaką technikę zastosować na wykonanie ćwiczenia, przykładowo jak poprawnie rzeźbić bicepsa, jaką poprawną technikę zastosować, aby ćwiczenie przynosiło efekty.
Jednak, to nie jedyny powód by planować takie treningi, ponieważ, gdy porządnie zaplanujemy trening, możemy

Uniknąć nabawienia się kontuzji

Gdy przygotujemy dobrze rozplanowaną rozgrzewkę oraz wykonamy ją poprawnie będzie mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji, więc lepiej taki plan przygotować i mieć w głowie spokój, że mamy wszystko przygotowane i na spokojnie możemy zrobić trening, niż martwić się tym czy nie nabawimy się nie potrzebnej kontuzji, która wykluczy nas na przykład na kilka treningów.
Planowanie treningów lub czegokolwiek jest o tyle dobre, że

wiemy co dokładnie musimy wykonać i wiemy, co krok po kroku robić

Fajnie jest gdy przychodzimy na siłownię i nie marnujemy czasu, myśląc co dziś zrobić tylko od razu działamy, wykonujemy założony cel od A do Z i tym samym budujemy samodyscyplinę, ponieważ spełniamy nasze założenia, z których możemy być dumni. Oraz to, że osiągamy sukces wyrabiając sylwetkę będzie nas motywować przy tym będziemy trzymać samodyscyplinę, co jest bardzo dobre.