Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Marzysz o pięknym i eleganckim manicure hybrydowym, ale nie masz czasu na częste wizyty w salonie kosmetycznym i nie jesteś pewna, czy wykonasz go sama? Mamy dobrą wiadomość! Manicure hybrydowy z powodzeniem zrobisz samodzielnie. Potrzebujesz jedynie kilku akcesoriów, lakieru w ulubionym kolorze oraz odrobinę inwencji i cierpliwości. Podpowiadamy, jak wykonać manicure hybrydowy, by cieszyć się efektem nawet przez 21 dni.

Zestaw do manicure hybrydowego

Jeśli decydujesz się na manicure hybrydowy, powinnaś zaopatrzyć się w kilka potrzebnych do tego celu przedmiotów. Przede wszystkim potrzebujesz specjalnej lampy do utrwalania lakieru. Zwróć uwagę na jej moc i inne parametry. Jeśli nie jesteś profesjonalistką, możesz zdecydować się na gotowy zestaw, także zestaw startowy do manicure hybrydowego. Znajdziesz w nim oprócz lampy także blok polerski, pilnik, waciki, nail cleaner, bazę do hybryd, top oraz akcesoria do zdejmowania hybrydy.

Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy nie jest przesadnie pracochłonny, nie zajmuje też wiele czasu. Przed nałożeniem lakieru dobrze jest odżywić paznokcie oliwką i usunąć skórki. Po nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu należy spolerować płytkę, używając bloczka. Zapewni to lakierowi lepszą przyczepność. Płytkę odtłuszczamy nail cleanerem i nakładamy bazę. Baza do hybryd chroni płytkę paznokcia i sprawia, że lakier będzie miał jeszcze większą trwałość. Bazę należy utrwalić pod lampą LED lub LED UV, podobnie jak każdą kolejno nakładaną warstwę lakieru. Warstwy powinny być cienkie, tak by uzyskać naturalny efekt i wydobyć z lakieru całą głębię koloru. Na zakończenie możemy nałożyć zdobienia. Całość wykańczamy, nakładając na lakier top, który dodatkowo chroni hybrydę przed mechanicznymi uszkodzeniami. Ponownie używamy nail cleanera, chyba że nałożyłyśmy top Semilac No Wipe.

Jak długo utrzymuje się manicure hybrydowy?

Stylizacją hybrydową możemy cieszyć się nawet przez 21 dni. Manicure hybrydowy jest odporny na odpryski i uszkodzenia mechaniczne. Możemy w nim zmywać naczynia i robić wszystkie codzienne czynności. Sprawia, że płytka jest chroniona przed przypadkowym ułamaniem, co pozwala zapuścić naturalne paznokcie. Stylizacja hybrydowa nie niszczy płytki, nawet jeśli często zmieniamy ją na nową. To dobry wybór dla kobiet aktywnych, którym zależy na eleganckim wyglądzie i zadbanych dłoniach, ale które nie zawsze mają czas na częste zabiegi pielęgnacyjne i malowanie paznokci. Także kreatywne elegantki będą zadowolone z wyboru. Manicure hybrydowy bardzo łatwo zdjąć i zastąpić lakier nowym kolorem. Przy odrobinie wprawy zrobimy to w około 30 minut, a nowoczesne rozwiązania pozwalają wykonać manicure hybrydowy nawet w czasie podróży lub tuż przed imprezą. Służą do tego specjalne pisaki UV, którymi szybko i sprawnie nałożymy lakier, pomijając nakładanie bazy i topu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i wymaga mniejszej precyzji.