Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Kobiety bardzo często eksperymentują ze swoimi włosami. Nie chodzi tu jedynie o samo strzyżenie czy różnorodne upięcia. Chodzi także o zmiany koloru, które często bywają drastyczne. Panie z reguły uwielbiają swoje kosmyki w różnorodnych odcieniach ciepłego blondu. Przyjęło się bowiem, że włosy w tym kolorze zwykle odejmują lat. Jednocześnie idealny odcień blond możliwy jest do uzyskania w salonach fryzjerskich co jednocześnie jest niezwykle kosztowne. Z pomocą mogą jednak przyjść domowe sposoby. Wobec tego jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną?

Czy woda utleniona rzeczywiście rozjaśni włosy?

Woda utleniona jest jednym z najbardziej znanych produktów odkażających. To właśnie dzięki niej można szybko i skutecznie zdezynfekować rany. Jednocześnie pojawiły się pogłoski co do tego, że woda utleniona będzie miała również rozjaśniający wpływ na nasze kosmyki. Czy rzeczywiście tak jest? Otóż warto przyjrzeć się temu, co jest podstawowym składnikiem wody utlenionej. Jest nim nadtlenek wodoru – substancja gwarantująca niezwykle silną reakcję chemiczną. To właśnie nadtlenek wodoru ma działanie silnie rozjaśniające, więc sprawdzi się on także w przypadku rozjaśniania włosów. Warto jednak zauważyć, że nadtlenek wodoru ma niezwykłe właściwości wysuszające. Stosowanie go na włosy może więc doprowadzić do ich nadmiernego przesuszenia, a w efekcie kosmyki staną się dość kruche i łamliwe.

Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną?

Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele kobiet, które marzą o wyjątkowo naturalnym i subtelnym odcieniu blondu. Okazuje się, że praca z wodą utlenioną na włosach wcale nie będzie taka trudna. Przede wszystkim, na samym początku panie muszą wiedzieć, że powinny z wodą utlenioną obchodzić się niezwykle ostrożnie. Już nieodpowiednia aplikacja na kosmyki może sprawić, że będą one o wiele bardziej rozjaśnione od pozostałych. Przechodząc jednak do tego, jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną, można zrobić to na dwa sposoby:

  • bezpośrednio płukać włosy w wodzie utlenionej;
  • zdecydować się na zaaplikowanie jej na włosy, a następnie pozostawienie pod okryciem na około 30 minut.

W przypadku pierwszego sposobu, panie będą widziały efekty rozjaśniania krok po kroku i etapami. Wystarczy bowiem zanurzyć włosy z wodzie utlenionej, a następnie umyć je szamponem. W drugim przypadku efekty rozjaśnienia mogą być o wiele bardziej spektakularne, więc warto co jakiś czas sprawdzać, w jakiej kondycji są nasze kosmyki. Po około 30 minutach, włosy należy dokładnie umyć i potraktować nawilżającą odżywką. Zabieg ten powinien pozwolić na uzyskanie rozjaśnienia nawet o 4 tony.

Czy rozjaśnianie włosów wodą utlenioną jest bezpieczna?

Skoro wiemy już jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną, to warto również rozważyć kwestię tego, jak wpłynie ona na kondycję włosów. Jeśli nasze kosmyki są zdrowe, grube i mocne, to z pewnością nie zauważymy w ich stanie drastycznych zmian. Niemniej jednak nadtlenek wodoru może dodatkowo osłabić włosy cienkie. Wówczas staną się one niezwykle kruche i łamliwe, a także mogą zacząć wypadać. W przypadku pań o cienkich i zniszczonych kosmykach, lepiej sprawdzi się płukanka z rumianku, które pozwoli nadać włosom jaśniejszych refleksów. Co więcej, by nie ingerować w strukturę włosa i nie zwiększać porowatości kosmyków, rozjaśnianie włosów wodą utlenioną nie powinno być powtarzane częściej niż raz na około 10 dni. Jest to okres, który pozwoli włosom się zregenerować i nieco odbudować po poprzednim rozjaśnianiu nadtlenkiem wodoru.

Materiał przygotowano przy współpracy z serwisiem https://esencjalnie.pl/