Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Stosowanie szamponetek cieszy się niesłabnącą popularnością. To szybka i tania forma sprawdzenia, czy dany kolor włosów będzie pasował do Twojego typu urody i cery. Korzystanie z szamponetek jest wygodnym sposobem szybkiej zmiany koloru niż w przypadku korzystania ze standardowej formy koloryzacji. Umożliwi to jednak skuteczne zakrycie siwych włosów czy odrostów. Co więcej – włosy wówczas nabierają o wiele ciekawszego odcienia, można je również łatwiej zmyć. W przypadku tradycyjnej i trwałej formy koloryzacji nie jest to jednak tak trwałe. Jeśli zatem chcesz bezinwazyjnie poeksperymentować ze swoimi włosami – wówczas wybór szamponetki będzie trafionym pomysłem. Co jednak w sytuacji, kiedy uzyskany odcień zdecydowanie odbiega od upragnionego efektu końcowego? Jak zmyć szamponetkę – szybko i bez uszkodzenia włosów? O tym wszystkim piszemy poniżej!

1. Szybsze pozbycie się efektów koloryzacji – w jakich sytuacjach?

2. Sięgnij po szampon przeciwłupieżowy

3. Jajko i oliwa – Twój sprzymierzeniec

4. Jak zmyć szamponetkę z włosów? Wypróbuj jedną z metod i ciesz się uzyskanym efektem

Szybsze pozbycie się efektów koloryzacji – w jakich sytuacjach?

Oferta rynkowa jest pełna szamponów, które pomagają w utrwaleniu uzyskanego koloru włosów. Zazwyczaj to właśnie przedłużenie trwałości przeprowadzonej koloryzacji stanowi nadrzędne dążenie konsumentek. Niekiedy jednak to właśnie przeciwne dążenie jest tym pożądanym. Zazwyczaj ma to miejsce wówczas, gdy uzyskany efekt koloryzacji nie jest satysfakcjonujący, lub gdy preferujesz jeszcze kolejną zmianę koloru włosów. Wtedy w pierwszej kolejności warto byłoby pozbyć się poprzedniego koloru, aby możliwie jak najbardziej ograniczyć ryzyko uzyskanie koloru odmiennego od tego, który został wskazany na opakowaniu przed producenta szamponetki czy farby.

Sięgnij po szampon przeciwłupieżowy

Obecnie ciężko jest znaleźć w sklepach preparat, który pomógłby w usunięciu lub chociaż zredukowaniu uzyskanego koloru włosów. Dlatego też jedną z popularniejszych i bardziej polecanych praktyk jest sięgnięcie po szampony przeciwłupieżowe. Doprowadzają one do sukcesywnego wypłukiwania uzyskanego koloru włosów – zarówno z szamponetki czy tradycyjnej farby. Atutem tego rozwiązania jest to, że szampony dedykowane dla osób borykających się z problemem łupieżu są powszechnie dostępne zarówno w aptekach jak i popularnych drogeriach. Nie są również specjalnie drogie, dlatego nie ma obaw o to, że doprowadzą do nadszarpnięcia domowego budżetu. Warto jednak zachować przy tym umiar z uwagi na to, że intensywne używanie szamponu przeciwłupieżowego w przypadku normalnej skóry głowy może doprowadzić do podrażnień i pojawienia się niechcianego łupieżu. Dlatego też warto stosować te preparaty z odpowiednią rozwagą, aby później móc sięgnąć po kolejne preparaty do włosów na https://drogerix.pl.

Jajko i oliwa – Twój sprzymierzeniec

Jeżeli jesteś entuzjastką domowych, naturalnych mikstur – wówczas możesz osiągnąć po mieszankę z jajka i oliwy. Aby ją przygotować wyposaż się w jedno jajko oraz 5 stołowych łyżek oliwy z oliwek. Następnie mieszaj dokładnie aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji i nakładaj precyzyjnie po całej długości włosów. Zostaw na 20 minut, a później zmyj dokładnie i użyj szamponu przeciwłupieżowego. Zobaczysz wówczas, że efekt rozjaśnienia będzie zauważalny już po wysuszeniu włosów i po pierwszym użyciu!

Jak zmyć szamponetkę z włosów? Wypróbuj jedną z metod i ciesz się uzyskanym efektem

Jeżeli uzyskany efekt koloryzacji nie jest dla Ciebie zadowalający – nic straconego! Zamiast skupiać się na negatywnych aspektach, skoncentruj się na możliwych opcjach naprawy tej sytuacji. Sięgnięcie po szampon przeciwłupieżowy lub miksturę przyrządzoną w domowych warunkach z posiadanych już składników pozwoli Ci cieszyć się ze stopniowego powrotu do poprzedniego koloru.