Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Żadne problemy zdrowotne nie są przyjemnym tematem do rozmów, ale zdecydowanie najmniej komfortowo czujemy się, gdy przychodzi nam się borykać z infekcją intymną. Mimo wzrostu świadomości społeczeństwa na temat wagi naszego zdrowia intymnego, nadal czujemy niepotrzebny wstyd, gdy taka infekcja przydarzy się nam samym. Nie tylko unikamy rozmawiania o tym z rodziną lub przyjaciółką, ale odkładamy w czasie nawet wizytę u lekarza. Tymczasem problemy ze zdrowiem intymnym to nie zawsze sygnał, że zaniedbujemy swoją higienę i czymś zawiniłyśmy. Mogą być powodowane przez szereg różnych czynników. Jednych możemy uniknąć, innych niestety nie. Warto zatem wiedzieć, jak sobie z nimi radzić, by cieszyć się każdym dniem.

Kiedy należy bardziej czujnie obserwować swoje ciało?

Szczególnie narażone na infekcje jesteśmy na urlopach, w gorących, wilgotnych i obcych dla nas miejscach oraz wtedy, gdy borykamy się z innymi problemami zdrowotnymi lub nasz organizm jest osłabiony po zabiegu ginekologicznym. Nie zawsze możemy uniknąć wszystkich niebezpieczeństw, ale możemy się na nie dobrze przygotować. W ciągu miesiąca zmieniają się kolejne fazy cyklu miesiączkowego, a wraz z tymi zmianami, wygląd i konsystencja wydzieliny z pochwy. Kiedy zatem powinnyśmy być szczególni czujne i sprawdzić, czy nie dzieje się nic niepokojącego? Zawsze wtedy, gdy wydzielinie towarzyszy przykry zapach, swędzenie, ból, ma ona żółtawy kolor lub nie mamy jej wtedy, gdy powinna się pojawiać. Nie odkładajmy tematu na później, gdy odczuwamy ból podbrzusza lub mamy przesadnie bolesne miesiączki. To wcale nie nasza natura, a znak od organizmu, że dzieje się coś, co wymaga sprawdzenia.

Jak wspomagać swój organizm?

Świadome swojego zdrowia kobiety, prócz codziennej higieny intymnej, zawsze powinny mieć pod ręką coś, co szybko złagodzi przykre objawy, pomoże nam na urlopie lub wyjeździe służbowym. Najbardziej kompletnym pod względem składników aktywnych produktem są globulki dopochwowe https://infectvagin.pl/produkt/. Innowacyjna formuła oraz ułatwiający aplikację kształt sprawiają, że jest to wygodny sposób na walkę nie tylko z nawracającymi infekcjami, ale też pomaga naszemu organizmowi, gdy musimy zmagać się z nadżerką, bolesnym zabiegiem ginekologicznym czy też otarciami powstałymi w trakcie stosunku. Komfort stref intymnych, zwłaszcza gdy jesteśmy poza swoim domem, jest kluczowy zarówno wtedy, gdy jesteśmy na urlopie wypoczynkowym, jak i wtedy, gdy mamy przed sobą dzień pełen obowiązków zawodowych.

Dobry skład to podstawa

Problemy ze zdrowiem intymnym prowadzą do szeregu problemów w życiu codziennym. Zaburzają naszą radość z pożycia seksualnego, prowadzą do dyskomfortu i bólu, które przeszkadzają nam w normalnym funkcjonowaniu. Bardzo często obciążają także nasze zdrowie psychiczne, prowadzą do nerwowości, niechęci do wypadów na basen, na masaż czy do spa z przyjaciółką. Mogą tez jednak mieć poważne konsekwencje dla naszej płodności, dlatego zawsze miejmy siebie i nasze potrzeby zdrowotne na pierwszym miejscu. Globulki dopochwowe z wysokiej jakości komplementarnym składem miej zawsze pod ręką, zarówno w domu, jak i na wyjeździe. Szybko przyniosą Ci uczucie ulgi, wspomogą walkę z problemem intymnym i przywrócą poczucie komfortu psychicznego i fizycznego.