Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Naturalna zdolność skóry do regeneracji pozwala jej na nieustanną odnowę swoich komórek. Dzięki temu, pomimo codziennej ekspozycji na uszkadzające ją czynniki, jest w stanie prawidłowo spełniać swoje funkcje i chronić organizm przed zewnętrznym środowiskiem, a nas cieszyć zdrowym i pięknym wyglądem. W sytuacji, gdy naturalne mechanizmy odnowy komórkowej skóry ulegają osłabieniu, potrzebuje ona naszego wsparcia. Jak wspomóc regenerację skóry twarzy i kiedy warto to robić?

Kiedy warto wspomóc regenerację skóry?

Objawy mogące wskazywać na potrzebę wsparcia regeneracji skóry i zastosowania odpowiednich kosmetyków, np. wspierających odnowę i regenerację marki pHformula, to przede wszystkim występujące uczucie ściągnięcia i suchości, pieczenie i zaczerwienie skóry, szorstkość, ziemisty, matowy koloryt, zmarszczki dehydratacyjne. Zmiany tego typu wskazują najczęściej na mocne podrażnienie skóry, osłabienie bądź uszkodzenie bariery naskórkowej. Bardzo często pojawiają się po lecie i w trakcie zimy, kiedy to skórze przychodzi funkcjonować w szczególnie trudnych warunkach, ale też przy stosowaniu retinoidów lub kwasów, podczas kuracji dermatologicznych, po zabiegach medycyny estetycznej czy w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji.

Skórę warto wesprzeć w odnowie nie tylko w momencie jej uszkodzenia. Kosmetyki regenerujące, dostępne m.in. w ofercie marki pHformula, warto wprowadzić w przypadku pojawienia się pierwszych oznak starzenia się skóry oraz w przypadku skóry dojrzałej, w celu stymulacji jej do odnowy. Wraz z wiekiem cykl odnowy komórkowej ulega bowiem znaczącemu osłabieniu i spowolnieniu.

Jak wspomóc regenerację skóry twarzy?

W celu wsparcia regeneracji skóry twarzy warto wybierać przede wszystkim produkty, zawierające w składzie składniki działające intensywnie naprawczo i odbudowująco na skórę oraz zapewniające odpowiedni poziom nawilżenia. Nieocenione będą zwłaszcza:

  • ceramidy,
  • kwasy tłuszczowe,
  • cholesterol,
  • skwalan,
  • składniki NMF: np. mocznik, mleczan sodu, PCA,
  • cukry: np. trehaloza, beta-glukan,
  • peptydy,
  • ekstrakty roślinne, zwłaszcza z wąkrotki azjatyckiej,

Obecnie wiele marek dermokosmetyków posiada linie produktów, ukierunkowanych na regenerację skóry twarzy i jej stymulację do odnowy. Ciekawe propozycje posiada w swojej ofercie między innymi pHformula – marka łącząca w swoich rozwiązaniach technologię medycyny regeneracyjnej i kontrolowany resurfacing skóry. Jeśli chcecie mieć pewność doboru produktu odpowiadającego potrzebom Waszej skóry, zajrzyjcie na 4skin.pl.  Oprócz szerokiej oferty możecie liczyć tam zawsze na pomoc doświadczonego kosmetologa. Natomiast wszystkie produkty marki pHformula znajdziecie pod tym linkiem: https://www.4skin.pl/sklep/marki/phformula/.

Pielęgnacja regeneracyjna skóry

O regenerację skóry twarzy zadbać możemy już na etapie jej oczyszczania. Dobrymi produktami pielęgnacyjnymi, zwłaszcza gdy występuje osłabienie naskórka, są dwufazowe olejki, np. PHFORMULA SOS Rescue Oil: https://www.4skin.pl/produkt/phformula-sos-rescue-oil-dwufazowy-olejek-intensywnie-regenerujacy-30ml/. Skutecznie rozpuszczają makijaż i pomagają w usunięciu zanieczyszczeń ze skóry. Jednocześnie robią to delikatnie, nie naruszając bariery naskórkowej. Wspomniany produkt marki pHformula to szczególnie ciekawa propozycja w kontekście regeneracji skóry – nie tylko dba o dobre jej oczyszczenie, ale dzięki zawartym składnikom, w tym olejkowi arganowemu z kwasem ferulowym czy jojoba, wzmacnia jej naturalną barierę.

Pielęgnacja ukierunkowana na regenerację, jak każda inna, powinna uwzględniać indywidualne potrzeby skóry. Jeśli skóra naturalnie idzie w kierunku suchej, spokojnie można postawić na otulające, bogate formuły kremów, jeśli natomiast ma skłonność do zapychania, rozwiązaniem będą kosmetyki regenerujące i nawilżające o lekkiej konsystencji, jak ten: https://www.4skin.pl/produkt/phformula-spot-on-moisture-balance-nawilzajacy-krem-matujacy-50-ml/. W rutynie porannej warto postawić przede wszystkim na antyoksydanty i dobrą ochronę przeciwsłoneczną. Noc to czas intensywniejszej regeneracji – świetnie sprawdzą się odżywcze sera i kremy oraz produkty stymulujące skórę do odbudowy.