Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Dla pięknego uśmiechu można zrobić naprawdę wiele. Oprócz częstych wizyt kontrolnych u stomatologa liczy sie odpowiednia higiena. Dopasowana do zębów i dziąseł pasta, płyn do płukania jamy ustnej i nici dentystyczne to najważniejszy zestaw pielęgnacyjny. Coraz więcej osób korzysta także z pomocy ortodontycznej, aby wyrównać zgryz i uchronić się przed chorobami zębów oraz przyzębia.

Dlaczego warto iść do ortodonty?

Prawidłowe ułożenie zębów to nie tylko kwestia estetyki. Złe zwarcie między żuchwą a szczęką może skutkować różnymi schorzeniami, a przede wszystkim dolegliwościami bólowymi. Pojawiające się stany zapalne pogarszają samopoczucie i mogą rozwijać się w przewlekłe schorzenia przyzębia i dziąseł. Szczególnie ważne są wizyty u ortodonty z dziećmi, którym kształtuje się zgryz. Szybkie wdrożenie leczenia uchroni dziecko przed późniejszymi kłopotami z zębami, np. z próchnicą.

Wybierz dobry gabinet

Na rynku jest mnóstwo aparatów, za których pomocą poprawisz stan swojego uzębienia. Nie będziesz mieć więc żadnego problem z doborem odpowiedniego. Wystarczy znaleźć dobry gabinet stomatologii estetycznej i zapytać o zakres dostępnych usług. Na pewno powinno być to miejsce, w którym pracują profesjonaliści na wysokiej jakości sprzęcie. Po drugie niezwykle istotna jest kwestia technik leczenia. Tak właśnie pracuje m.in. stomatologia estetyczna Katowice. To przykład gabinetu, który oferuje pacjentom kompleksowy zestaw usług. Stomatolodzy i ortodonci podchodzą do każdego pacjenta holistycznie, uwzględniając jednostkowe potrzeby.

Wybierz odpowiedni dla siebie aparat

To, jaki aparat założysz, zależne jest przede wszystkim od możliwości finansowych. Najtańsze wykonane są z metalu – niklu lub tytanu i mają różne wielkości zamki. Składają się z trzech części – rurek, ligaturek i łuków. Mają też pamięć kształtu, i co najważniejsze, można wybrać kolor ligaturek. Dla wielu osób jest to sprawa pierwszorzędna, dlatego producenci oferują mnóstwo wersji kolorystycznych.

Ciekawą alternatywą jest aparat samoligaturujący, który ma mniejszą objętość zamków i ruchomy łuk. Dzięki takiej budowie korekcja zgryzu trwa znacznie krócej. Jeśli chcesz poczytać o tej technice leczenia lub zadać konkretne pytanie, zajrzyj na stronę, którą prowadzi np. ortodoncja Katowice. Tam możesz skorzystać także z innej formy leczenia, a mianowicie innowacyjnym aparatem Invisalign. To metoda przeznaczona dla pacjentów, którzy cenią sobie komfortowe rozwiązania i są w ciągłym biegu. Aparat ma kształt przeźroczystych nakładek, a jego fenomen polega na specyficznym działaniu w prostowaniu zgryzu. Lekarz prowadzący planuje przed założeniem nakładki ilość ruchów, które będzie można wykonać aparatem. Dlatego też leczenie trwa o wiele krócej niż przy pomocy aparatu stałego.

Oprócz ww. form leczenia znajdziesz też wiele innych, które być może będą odpowiadać Twoim potrzebom. Warto poświęcić trochę czasu, aby później móc cieszyć się wyjątkowym uśmiechem i czuć się swobodniej.