Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Niejedna kobieta stojąc w sklepie przed alejką z kosmetykami do włosów czuje się zagubiona, przytłoczona, a nawet niespokojna. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ znalezienie szamponu i odżywki, które będą odpowiednie dla skóry głowy wydają się niemożliwą do wykonania misją, a zadania nie ułatwia fakt, że wybór jest ogromny. Szampony do włosów, w dużej mierze, opracowano z myślą o konkretnych typach włosów, i tak na sklepowych półkach znajdziemy nawilżające, wygładzające, wzmacniające, do włosów farbowanych, przetłuszczających się i wiele innych. Dopełnienie stanowią odżywki do włosów.

Po pierwsze, poznaj skórę głowy!

Większości ludzi wydaje się, że szampon służy tylko do mycia włosów i nie ma większego znaczenia jaki się wybierze. To wielki błąd. Szampon służy również do pielęgnacji skóry głowy i cebulek włosów. Szukając odpowiedniego kosmetyku dla siebie, przede wszystkim, należny znaleźć taki, który będzie dobry dla skóry głowy, która może być tłusta. Bardzo często osoby z taką skóra muszą wypróbować kilkanaście szamponów zanim znajdą idealny dla siebie. Ułatwieniem może być szukanie wśród kosmetyków zwiększających objętość i wzmacniających. Dobrze będą się sprawdzać szampony z formułą pozwalającą ograniczyć wydzielanie sebum.

Po drugie, poznaj typ włosów!

Każdy ma wyobrażenie o tym, jakie ma włosy, jednak warto przyjrzeć się pewnym cechom, aby się upewnić. Jeśli ktoś nie jest pewien czy jego włosy są gęste wystarczy, że złapie część pasm i odciągnie je na bok. Stopień, w jakim jest widoczna skóra głowy, stanowi o gęstości włosów. W przypadku włosów gęstych prawie nie widać skóry, skóra częściowo widoczna świadczy o włosach średniej gęstości, a jeśli skórę widać wyraźnie, wtedy włosy są rzadkie.

kosmetyki do włosów

Czas na odżywienie włosów

Aby włosy były piękne, muszą być zadbane i czyste, ale oprócz szamponów bardzo ważne jest regularne stosowanie odżywki, która sprosta wymaganiom danego rodzaju włosów. Choć na rynku nie brakuje kosmetyków odżywiających włosy, warto wypróbować włoskie kosmetyki Davines, które chętnie są wybierane przez salony fryzjerskie. Każda kobieta zna to uczucie, kiedy wychodząc od fryzjera ma miękkie, lśniące włosy. Bardzo możliwe, że zostały one potraktowane szamponem i odżywką z serii Davines. To, co wyróżnia tę markę na tle innych to dbałość nie tylko o włosy, ale także o środowisko. Wśród produktów można znaleźć szampony w kostce, do włosów puszących się, dla mężczyzn, odbudowujące, a także preparaty do olejowania włosów.