Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Każda kobieta marzy o tym, aby wyglądać zawsze perfekcyjnie. Z tego powodu przed wyjściem do pracy starannie dobierają elementy garderoby i nakładają makijaż. Idealny makijaż nie jest jednak tak łatwo zrobić, jeśli nie masz do tego odpowiedniego miejsca. Takim miejscem jest oczywiście toaletka w sypialni, gdzie możesz wygodnie usiąść, sięgnąć po potrzebne kosmetyki i zrobić makijaż. Jak zaaranżować taką toaletkę w tradycyjnej czy nowoczesnej sypialni?

W co powinna być wyposażona toaletka?

Nawet w niewielkiej sypialni znajdzie się miejsce na małą toaletkę. W zależności od wystroju wnętrza możesz sięgnąć po staromodne toaletki wykonane z drewna. Najczęściej stanowią jeden mebel, w którego skład wchodzi niewielki pulpit z szufladkami i duże lustro. Dostępne są modele z bogatymi żłobieniami idealnie pasujące do tradycyjnej sypialni. Możesz też sięgnąć po minimalistyczne toaletki utrzymane w białym kolorze, które wprost idealnie uzupełnią aranżacje skandynawskie.

Do toaletki dobierz niewielkie i wygodne krzesło czy nawet pufę, która w sypialni będzie spełniała szereg funkcji. Tego typu toaletki nie mają swojego źródła światła, a to jest niezbędne do wykonania perfekcyjnego makijażu. Zatem w sypialni tuż obok toaletki postaw lampę stojącą z ruchomą głowicą. W ten sposób będziesz mogła regulować kąt padania światła tak, aby uzyskać jak najlepsze oświetlenie. Pamiętaj, aby uzupełnić lampę w żarówkę emitującą światło o wysokim współczynniku CRI.

Co zrobić, gdy nie znajdziesz idealnego mebla?

W salonach meblowych czy na pchlim targu nie zawsze znajdziesz idealną toaletkę pasującą do wnętrza sypialni. Możesz jednak samodzielnie ją złożyć z niewielkiej konsoli i wiszącego lustra. Styl tych elementów koniecznie dopasuj do wystroju.

W aranżacjach nowoczesnych i glamour doskonale będzie wyglądała prosta konsola lub o rzeźbionych nogach, utrzymana w białym, błyszczącym kolorze. Wybieraj model wyposażony przynajmniej w jedną szufladę, gdzie przechowasz najważniejsze kosmetyki do makijażu.

Nad konsolą doskonale sprawdzą się lustra z oświetleniem. Dzięki nim nie będziesz musiała dodatkowo szukać osobnej lampy stojącej. Ledowe, zimne światło w lustrze idealnie oświetli twarz, nie powodując cieni. Dzięki temu zrobienie makijażu będzie banalnie proste.

Do tego zestawu koniecznie dobierz niewielką pufę wykończoną błyszczącym materiałem, który świetnie będzie odbijał sztuczne światło. Tak zaaranżowana nowoczesna toaletka stanie się piękną ozdobą sypialni i miejscem, w którym wykonasz perfekcyjny makijaż.

Toaletka w sypialni jest marzeniem wielu kobiet, które dbają o swoją stylizację i wygląd. W takim miejscu możesz zrobić idealny makijaż. Przy aranżacji toaletki możesz wykorzystać gotowe meble wyposażone w niewielki pulpit i lustro. Równie dobrze będą prezentowały się jednak rozwiązania samodzielnie złożone z konsoli, wiszącego lustra oraz wygodnej pufy. W tej konfiguracji sprawdzą się lustra z oświetleniem, które zagwarantują Ci idealne oświetlenie twarzy. Ponadto nie będziesz musiała wybierać do toaletki dodatkowej lampy stojącej.