Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Brwi to część twarzy, która w dużym stopniu odpowiada za jej całościowy wygląd. Niejednokrotnie można się spotkać z sytuacją, gdy dana osoba po profesjonalnej stylizacji brwi wygląda zupełnie inaczej. To zupełnie naturalne – należy więc zadbać o to, aby zawsze prezentowały się dobrze. Oczywiście, brwi pełnią nie tylko funkcję estetyczną. Dodatkowo chronią oczy przed przedostaniem się do nich zanieczyszczeń zewnętrznych czy potu spływającego z czoła, a także uczestniczą w odgrywaniu emocji i w mimice twarzy.

Akcesoria do perfekcyjnego makijażu brwi

Stylizacja brwi jest procesem kilkuetapowym i wymaga odrobiny wolnego czasu. Aby czynność przebiegła sprawnie, a efekty spełniły oczekiwania nawet bardzo wymagających osób, należy zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria:

  • pęsetę do brwi;
  • kosmetyki nadające barwę – farbki, kredki lub pomady
  • mydełko utrwalające efekty
  • kosmetyki pielęgnujące

Pierwszym krokiem jest oczywiście nadanie brwiom odpowiedniej formy. Powinna ona być dopasowana do ogólnego kształtu twarzy oraz do wyglądu oczu. Taki kształt możemy nadać brwiom dzieląc twarz na części (punktami orientacyjnymi są wówczas: czubek nosa, zewnętrzne i wewnętrzne kąciki oczu oraz skrzydełka nosa) lub korzystając z gotowych szablonów. Zbędne włoski usuwa się najczęściej za pomocą tradycyjnej pęsety, ewentualnie można skorzystać z woski do depilacji. W tym drugim przypadku należy pamiętać, aby zaopatrzyć się w oliwkę i preparat łagodzący podrażnienia.

Jeśli brwi posiadają już odpowiedni kształt należy sprawić, że będą wyraziste i ciemne. W zależności od własnych preferencji używa się w tym celu henny, kredki do brwi, specjalnych pomad czy farbek. Najprostszym rozwiązaniem jest użycie kredki do brwi. Oczywiście wybór kosmetyku musi zostać podyktowany chęcią uzyskania docelowego koloru. Posiadaczki ciemnych włosów dobrze będą prezentować się z czarnymi brwiami, zaś oczy blondynek dobrze zaprezentują się w oprawie brązowych brwi.

Na samym końcu zastosowanie znajduje szczoteczka do brwi, która nadaje im ostatecznego wyglądu. Ukierunkowuje nawet najbardziej niesforne włoski oraz służy do usunięcia nadmiaru kosmetyków do stylizacji. Warto mieć ją zawsze przy sobie, aby w razie potrzeby móc ponownie nadać brwiom pięknego wyglądu. Mydełko do brwi uwydatnia je, dyscyplinuje i utrwala efekty stylizacji. Jest bezbarwne, a dzięki jego zastosowaniu brwi utrzymują się we właściwej, nadanej wcześniej formie przez cały dzień – bez konieczności poprawek. To świetna opcja dla osób, które wychodzą na ważne spotkanie czy przyjęcie i nie chcą ciągle myśleć o stanie swoich brwi.

Dlaczego wygląd brwi jest tak ważny?

Oprawa oczu, w tym odpowiedni wygląd brwi jest niezwykle ważny z kilku powodów. Przede wszystkim posiadacz zadbanych brwi czuje się znacznie lepiej we własnym ciele. Rośnie jego samoocena, poczucie własnej wartości oraz pewność siebie. To zaś przekłada się na relacje z innymi osobami i osiągnięcia w życiu. Właściwie wystylizowane brwi nadają twarzy przyjemnego, estetycznego wyglądu. Jeśli czynność jest źle wykonana, cały wygląd twarzy może przypominać zdziwienie, złość czy roztargnienie. Piękne brwi stanowią idealną oprawę dla oczu, przez co spojrzenie staje się pociągające, zalotne i inteligentne.