Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Częste farbowanie, suszenie i nieodpowiednia pielęgnacja sprawiają, że włosy stają się kruche, pozbawione blasku i szorstkie. Na szczęście na rynku nie brakuje preparatów, które pozwalają je zregenerować. Czy kuracja Olaplex 3 jest odpowiednia? Jakie daje efekty?

Olaplex no 3 – w służbie pięknych włosów

Chociaż wiele kobiet poleca stosowanie domowych kuracji regenerujących, nie zawsze przynoszą one oczekiwane efekty. Zwłaszcza w przypadku mocno zniszczonych włosów ich odbudowa może sprawiać trudności. Dlatego warto sięgać po profesjonalne kosmetyki, które dzięki skoncentrowanej dawce substancji odżywczych regenerują uszkodzone kosmyki. Tak właśnie działa Olaplex 3. Czym wyróżnia się ten produkt? Jakie efekty daje? Czy warto go stosować?

Olaplex Hair Perfector no 3 to kuracja regenerująca przeznaczona do stosowania w domu. Stanowi ona część całego 5-elementowego systemu Olaplex, który pozwala na dogłębną regenerację włosów. Dwa produkty stosuje się w salonie fryzjerskich w ramach zabiegu koloryzacji lub rozjaśniania. Trzy preparaty, w tym Olaplex 3, służą do pielęgnacji domowej. Z powodzeniem jednak można je stosować osobno.

Co ważne, żaden z produktów Olaplex nie ma odpowiednika w innych dostępnych na rynku kosmetykach do regeneracji włosów. Nic więc dziwnego, że zarówno cały system, jak i pojedyncze produkty cieszą się dużą popularnością. Na jakie konkretnie efekty można liczyć po zastosowaniu Olaplex no 3 Hair Perfector?

Olaplex 3 – rezultaty i sposób aplikacji

Olaplex no 3 regeneruje włosy i podtrzymuje efekty stosowania innych produktów z serii, które odbudowują uszkodzone mostki siarczkowe kosmyków. W efekcie włosy odzyskują swój blask oraz stają się miękkie i gładkie w dotyku. Co ważne, produkt nie zawiera siarczanów, silikonów, DEA, ftalanów, glutenu ani aldehydów. Zaznaczyć należy również też, że nie jest testowany na zwierzętach.

Jego atutem jest również łatwość aplikacji. Olaplex Hair Perfector no 3 nakłada się na dobrze zmoczone, acz osuszone ręcznikiem włosy. Kosmyki należy dobrze przeczesać grzebieniem, a następnie odczekać minimum 10 minut. Po tym czasie produkt można spłukać, a włosy umyć szamponem. Na koniec trzeba nałożyć na nie stosowaną zazwyczaj odżywkę lub ulubiony olej do pielęgnacji.

Jeżeli włosy są bardzo zniszczone, warto zaaplikować większą ilość kosmetyku i wydłużyć czas trzymania specyfiku na włosach do 20, a nawet 30 minut. Żeby zauważyć efekty, Olaplex 3 należy stosować minimum raz w tygodniu, a w przypadku kosmyków w bardzo złej formie – dwa-trzy razy na tydzień.

Olaplex Hair Perfector no. 3 – czy warto?

Wiele kobiet potwierdza skuteczność działania Olaplex no 3, zwłaszcza w połączeniu z innymi produktami wchodzącymi w skład kuracji – Olaplex Bond Multiplier No. 1 oraz Olaplex Bond Perfe

ctor No. 2. Dzięki temu jeszcze w trakcie koloryzacji lub rozjaśniania włosów następuje ich odbudowa.

Warto jednak zaznaczyć, że dwa pierwsze produkty muszą być aplikowane przez fryzjera. Niewłaściwie zastosowane nie zaszkodzą włosów, ale też im nie pomogą. Po co więc wydawać pieniądze na coś, co nie zadziała?

Olaplex Hair Perfector no. 3 może być natomiast stosowany w domu. Zawiera ten sam regenerujący składnik co poprzednie produkty, jednak jego aplikacja nie wymaga udziału specjalisty. To produkt, który świetnie wzmacnia włosy. Dodaje im blasku i sprawia, że odzyskują miękkość i atrakcyjny wygląd. Na rynku dostępne są także inne produkty z serii – Szampon Olaplex no. 4 Bond Maintenance oraz Odżywka Olaplex no. 5 Bond Maintenance.