Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Profesjonalne linergistki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że na efekt makijażu permanentnego składa się wiele czynników. Doświadczenie, wyćwiczone umiejętności i wysokiej jakości produkty to nie wszystko – ogromne znaczenie ma też rysunek wstępny. Do wykonania dobrego szkicu niezbędna jest kredka do brwi. Jak ją wybrać i gdzie szukać najlepszych modeli? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Kredka do brwi – dlaczego ma tak duże znaczenie?

Nie ma jednego, uniwersalnego wzoru, na którym linergistka mogłaby się oprzeć, opracowując brwi u swoich klientek. Każda osoba to oddzielny przypadek, który musi być rozpatrywany indywidualnie – dlatego też rysunek wstępny ma tak duże znaczenie.

W związku z tym okazuje się, że na wyposażeniu każdego gabinetu kosmetycznego, który oferuje makijaż permanentny, powinna znaleźć się kredka do brwi. Bez niej wykonanie szkicu jest wręcz niemożliwe. Idealny rysunek to zazwyczaj odwzorowanie życzeń klientki, co ma później swoje odzwierciedlenie w trwałym makijażu. Dlatego też kredka powinna mieć określone cechy i wyróżniać się doskonałą jakością. Ten gadżet przydaje się też podczas hennowania – może służyć do obrysu brwi.

Jak wybrać najlepszą kredkę do brwi?

Choć rynek oferuje kilka rodzajów kredek do brwi, to największą popularnością cieszą się szczególnie dwa typy: produkt ze szczoteczką do modelowania lub kredka samoobierająca. Ten drugi typ wyposażony jest zazwyczaj w funkcjonalny sznurek, który pomaga w usunięciu papieru oplatającego kredkę.

Kredka do brwi, niezależnie od wybranego rodzaju, przede wszystkim nie powinna się kruszyć i rozmazywać, nawet podczas intensywnej pracy. Trwałość tego gadżetu ma duże znaczenie dla wygody wykonywania rysunku wstępnego, dlatego rysik nie powinien łatwo się łamać. Nie da się jednak ukryć, że musi być miękki, a operowanie nim powinno być precyzyjne.

Nie zapomnij też o wybraniu odpowiednich odcieni, aby możliwe było dobranie ich do karnacji klientki. Każda linergistka powinna mieć ich przynajmniej kilka. Warto zaznaczyć, że podstawowa paleta barw, czyli brąz, czerń i biel, pozwala na wykonanie dobrej jakości rysunku wstępnego.

Gdzie szukać wartościowych produktów?

O Twoich usługach świadczy przede wszystkim jakość produktów, którymi posługujesz się w pracy. Postaw zatem na kredki do brwi znanych i renomowanych producentów, które są gwarancją skuteczności i spełnią Twoje oczekiwania pod względem trwałości. Profesjonalne akcesoria możesz znaleźć nawet online, np. w e-sklepie Quantum. Wybierając produkty do swojego gabinetu, warto zapoznać się z opiniami innych specjalistek.