Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Szczoteczki soniczne są w stanie usunąć nawet do 100 proc. więcej płytki nazębnej niż tradycyjne mycie zębów ręczną szczoteczką. Już ten jeden argument przemawia za tym, by sięgnąć po szczoteczki soniczne, nawet w najprostszej wersji. Jeśli skusimy się na wariant z zaawansowanymi programami, możemy wybielać i polerować zęby w domu, i bez większego wysiłku cieszyć się białym uśmiechem każdego dnia. Zobacz, co jeszcze potrafią szczoteczki soniczne i wybierz model dla siebie!

Skuteczne czyszczenie zębów dzięki technologii sonicznej

Technologia soniczna działa w oparciu o fale dźwiękowe. Dzięki temu szczoteczki soniczne mogą wykonywać nawet kilkadziesiąt tysięcy (niektóre modele nawet blisko 100 tys.!) ruchów w minutę. Urządzenie emituje fale soniczne (dźwiękowe), które wywołują drgania we włóknach szczoteczki. Intensywny ruch wymiatający włókien doprowadza do wytworzenia piany z pasty do zębów, wody i śliny. Powstała piana jest bogata w tysiące mikrobąelków, które niezwykle dokładnie oczyszczają trudno dostępne miejsca w jamie ustnej – przenikają przestrzenie między zębami i penetrują kieszonki dziąsłowe. Dlatego właśnie, używając do czyszczenia zębów szczoteczki sonicznej możesz usunąć znacznie więcej osadu i płytki nazębnej.

Technologia soniczna pomaga skutecznie czyścić zęby, dzięki czemu lepiej zapobiega odkładaniu się kamienia, a także wspiera zdrowie dziąseł. Przy zakupie szczoteczki, warto zwrócić uwagę ile ruchów (drgań) na minutę jest w stanie wygenerować urządzenie. Od tego zależy skuteczność mycia i czystość jamy ustnej.

Zaawansowane mycie, wybielanie i polerowanie

Wśród opcji czyszczenia bardzo popularny jest program wybielający, który w wybranych modelach osiąga prędkość aż 96 tys. ruchów na minutę, co pozwala w krótkim czasie przywrócić zębom naturalną biel. Ciekawą propozycją jest też program Polish, który służy do rozjaśniania i delikatnego polerowania zębów przednich. Zazwyczaj jest to krótki i intensywny tryb czyszczenia, polecany do stosowania po zasadniczym myciu zębów. W efekcie zęby stają się gładsze i bardziej błyszczące. Można więc powiedzieć, że szczoteczki soniczne to doskonały sposób na bielszy uśmiech!

Zaawansowana pielęgnacja dziąseł

Czasem nasze dziąsła mogą wymagać szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli są wrażliwe i skłonne do podrażnień lub występowania stanów zapalnych. Do pielęgnacji dziąseł doskonale sprawdzą się wtedy szczoteczki soniczne z programem Gum Care lub Massage, który wykonuje stymulujący masaż dziąseł, poprawiający ich ukrwienie i ogólną kondycję.

Szczoteczki soniczne do wrażliwych zębów

Osoby, które mają wrażliwe zęby, często obawiają się, że silne drgania szczoteczki sonicznej sprawią im dyskomfort, a może nawet ból. W odpowiedzi na potrzeby osób z nadwrażliwością zębów powstał program Sensitive. Jest delikatny i przeznaczony do pielęgnacji zębów wrażliwych, które reagują na szybką zmianę temperatury i nie tolerują zbyt zimnych napojów.

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Wybór modeli szczoteczek sonicznych w sklepach jest naprawdę duży. Jak przebrnąć przez gąszcz propozycji? Można kierować się wyborem jury największych targów stomatologicznych w Europie Środkowej CEDE i postawić na markę SEYSSO – zdobywcę najwyższej nagrody w kategorii Profilaktyka higieny jamy ustnej w roku 2017 i 2018.