Zapewne gdy jesteś kobietą, to dbanie o zdrowie jest Ci nieobce. Starasz się poszukiwać jak najlepszych kosmetyków i być moze już nie raz zawiodłaś się na niejednej marce, wydałaś zbyt dużo pieniędzy na marnej jakości produkty. Mamy nadzieję, że dzięki lekturze naszego artykułu wiele rzeczy się zmieni i nie będziesz już wybierać złych kosmetyków i przede wszystkim będziesz wiedziała czym się kierować kupując olejki do twarzy.
Spis treści
Umiejętny dobór składników to podstawa
Przede wszystkim unikaj kupowania olejków do twarzy z niepewnego źródła. Internet jest pełen sklepów, które oferują trefne towary i nie dość, że wydasz pieniądze, to jeszcze poświęcisz swoje zdrowie i nerwy, by otrzymać bezwartościowy kosmetyk. Warto wybierać te kosmetyki, które są wysoko oceniane przez klientów, przede wszystkim mają dokładnie wypisane składniki, a i masz pewność co do ich jakości.
Dobrym rozwiązaniem jest wybór olejków do twarzy z pełni naturalnych składników, dzięki czemu będziesz miała pewność, że olejek nie zniszczy Ci skóry, oraz jego zastosowanie będzie zgodne z opisem podanym przez producenta. Często będzie miało to odbicie na cenie, ale jednak rekomendujemy Ci zakup takiego kosmetyku, gdyż bardzo często cena i dobry research idą ze sobą w parze.
Jeżeli decydujesz się na zakup olejku w pełni naturalnego, to dowiedz się jaki masz rodzaj skóry – spore grono osób stosuje kosmetyki w sposób nieumiejętny dzięki czemu potem się do nich zraża poprzez zostawienie nieprzychylnego komentarza, albo po prostu przekazywanie poprzez pocztę pantoflową złej opinii nt. danego produktu.
Jakie dobierać składniki
Jak już wspomnieliśmy rekomendujemy Ci olejki w pełni pochodzące z olejów naturalnych. Przykładami są: olej ze słodkich migdałów https://triny.pl/1674-nacomi-olejek-ze-slodkich-migdalow.html, olej z pestek dyni, olej arganowy, oleje różane czy też z nasion marchwi. Oczywiście, jest tych olejków masa, natomiast podaliśmy Ci tylko parę przykładów, do których możesz się stosować.
Postaraj się, by oleje, które wybierasz były nierafinowane – są one w pełni roślinne, nie poddane żadnej obróbce chemicznej. Proces rafinacji charakteryzuje się tym, że wiele naturalnych właściwości po prostu ucieka i mają lepsze działanie dla naszej skóry. Podamy Ci jeden przykład charakterystyczny dla olejku dla twarzy w pełni naturalnego.
Olej różany z dzikiej róży
Olej różany z dzikiej róży dzięki swoim naturalnym składnikom sprawia, że nasza skóra zachowuje swój młody wygląd i blask przez dłuższy okres czasu. Staje się dzięki temu jasna, gładka oraz jędrna. Ponadto zawiera właściwości przeciwstarzeniowe i regenerujące. Regeneruje barierę hydrolipidową naskórka i pomaga zwalczyć wolne rodniki, dzięki czemu skóra dłużej zachowuje młodzieńczy blask. Olej różany zawiera duże pokłady witaminy C doskonale regeneruje zniszczone włosy i skórę, pomaga pozbyć się blizn potrądzikowych i drobnych ranek.
Jego główną zaletą jest w pełni naturalność, jest bezpieczny dla każdej skóry w okolicach oczu, która bywa wrażliwa. W dodatku nie był testowany na zwierzętach i w pełni jest możliwy do stosowania przez wegan. To bardzo dobry zamiennik dla kremu – poprzez nałożenie kilka kropel czy to na twarz czy to włosy sprawi, że nasza skóra będzie świecić pełnym blaskiem i zostaną jej dostarczone witaminy A i E. Można go stosować również jako balsam po kąpieli, gdy ciało jest odpowiednio nawilżone, jednak brak odpowiedniego kosmetyku sprawia, że szybko się wysusza, jednak dzięki temu olejkowi jej wygląd pozostaje na dłużej piękny i młody.
Wspomnieliśmy o włosach – używaj go w celu regeneracji oraz zabezpieczenia końcówek włosów przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi oraz zabiegami (jak np. prostowanie), poprzez wtarcie go w mokre bądź suche włosy nawilżysz je i dodasz im potrzebnych witamin, pamiętaj jednocześnie, by nie stosować szamponów z SLS.
Jak widzicie, naturalne olejki do twarzy nie dość, że mają ogromne przeznaczenie, to w dodatku nie są drogie, bo te najtańsze można kupić już za około 15 zł. Ponadto mamy wpływ na ekologię i promowanie produktów, które są w pełni naturalnego pochodzenia. Zachęcamy do korzystania z dobroci natury i nabywania produktów m.in. olej ze słodkich migdałów.
Najnowsze komentarze