Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Wszystko idzie z duchem czasu oraz modą. Tak samo jest z oprawkami do okularów, które sezonowo przechodzą swoje przemiany. Dlatego też warto sprawdzić, jakie będą modne oprawki do okularów damskich w 2022 roku.

Oprawki damskie – jakie oprawki damskie będą modne?

Oprawki damskie charakteryzują się tym, że są zdecydowanie lżejsze niż męskie. Mają także więcej wzorów i kolorów. Jeśli zastanawia Cię jakie oprawki damskie będą modne w nadchodzącym sezonie – czytaj dalej! Po pierwsze – lekkość. Niezależnie czy wybierzesz cienkie, druciane oprawki, które ledwo widać, czy postawić na oprawki transparentne, lekkość oprawek ma kluczowe znaczenie. Dlatego też postaw na prostotę, jasne kolory: złoto, srebro, miedź, pastelowe odcienie. Oprócz tej klasyki ciekawą opcją, która zyskuje w ostatnich miesiącach, jest także boom na kolorowe oprawki damskie, wzorzyste oprawki. Duże ilości cętek, pasków, kropek, każda w innym kolorze. Takie stylizacje jednak nie każdemu będą pasować. Zdecydowanie lepiej wyglądają w nich brunetki i szatynki, które noszą się dość casualowo. Jeśli jesteś blondynką, wybierz coś z pierwszej wymienionej opcji.

Modne oprawki okularowe damskie – co jest ważne?

Kiedy przeglądasz ofertę na modne oprawki okularowe damskie, możesz łatwo zauważyć, że są wzory nieśmiertelne. Modne oprawki damskie utrzymujące swój status od lat to – okulary okrągłe niczym nieśmiertelne lenonki czy okulary niczym Harry Potter. W tym przypadku moda nie przemija. One były, są i będą modne jeszcze przez wiele sezonów. Zwłaszcza jeśli wybierzesz je w stonowanym, czarnym kolorze. Co ciekawe równie długo modne utrzymują się oprawki w stylu kociego oka. Z charakterystycznym, wyciągniętym kącikiem ku górze. Tak jak kreska na oku, od której się wywodzą, będą jeszcze przez wiele lat królować na twarzach kobiet. Tutaj też warto postawić na klasyczny, czarny kolor. Jednak z mody vintage będą się wywodzić także oprawki, które w sezonie 2022 zrobią zamieszanie: okulary w grubych, ekstrawaganckich oprawkach. Rzucające się w oczy takie, jakie pamiętamy z lat 70. kiedy to nosił je każdy modny mężczyzna.

Modne oprawki damskie 2022 – jakie materiały?

Kupując oprawki mamy do wyboru różne materiały, z których są wykonane. Modne oprawki damskie w 2022 roku pozostaną przy klasyce. Warto zatem postawić na oprawki druciane i metalowe, zwłaszcza w kolorze złota, różowego złota lub miedzi. Będą one charakteryzować się ponadczasowością i prostotą. Warto także zdecydować się na oprawki damskie plastikowe, które są równie trwałe, ale występują w zdecydowanie większej liczbie kolorów. Jednak w sezonie 2022 lepiej postawić na pastelowe barwy lub wręcz oprawki transparentne. Co ciekawe od lat próbują zagościć na rynku okulary drewniane. O ile w przypadku okularów przeciwsłonecznych zrobiły niemałą karierę, tak próba kupienia okularów korekcyjnych w drewnianej oprawce zakończy się raczej fiaskiem. Może w następnym sezonie się to zmieni, jednak teraz jeszcze nie ich czas.