Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Jakie efekty daje endermologia? Czym właściwie jest zabieg endermologii? Jak często wykonywać zabieg? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

  1. Co to jest zabieg endermologii?
  2. Po ilu zabiegach widoczne są efekty endermologii?

Masz problem z cellulitem? Ćwiczysz regularnie, zdrowo się odżywiasz i równie często rolujesz lub szczotkujesz swoje ciało, a mimo to, cellulit nie znika? Musisz wiedzieć, że pomarańczowa skórka jest trudna do samodzielnego usunięcia. Jak zatem się jej pozbyć? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Co to jest zabieg endermologii?

Endermologia to nic innego jak masaż podciśnieniowy. Jest zabiegiem z zakresu estetycznej lub pielęgnacyjnej kosmetologii, podczas którego do masażu wykorzystuje się specjalnego urządzenia. Jeśli borykasz się z cellulitem, w jego usunięciu pomoże Ci właśnie endermologia. Efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu, jednakże jeśli zależy Ci na tym, aby na stałe pozbyć się cellulitu i tkanki tłuszczowej, powinnaś zdecydować się na serię regularnych wizyt.

Jak wspominaliśmy, podczas zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie, które dogłębnie oddziałuje nie tylko na skórę, ale i tkankę łączną i jednocześnie stymuluje je do wspólnej pracy. Głowica z aparatu przesuwana jest po ciele i zasysa skórę między rolkę, która wykonuje masaż. Urządzenie wspiera produkcję włókien kolagenowych oraz pobudza metabolizm tłuszczowych komórek. Z tego właśnie względu endermologia jest doskonałą opcją dla osób, które chcą zniwelować cellulit, zmarszczki oraz walczą z wiotkością skóry. Warto wiedzieć, że zabieg endermologii nie tylko pomaga w pozbyciu się cellulitu, ale również ma pozytywny wpływ na napięcia mięśni czy obrzęki. Ponadto masaż tego rodzaju wykorzystuje się nierzadko przy reumatycznych problemach, czy leczeniu kręgosłupa. Do zalet endermologii zalicza się także oczyszczenie. Zabieg pobudza układ limfatyczny oraz krążenia i tym samym przyspiesza się oczyszczanie organizmu pacjenta z różnego rodzaju toksyn.

Po ilu zabiegach widoczne są efekty endermologii?

Po ilu zabiegach widoczne są efekty endermologii? Jak wspominaliśmy, pierwsze efekty można zobaczyć już po pierwszej wizycie. Jeśli zależy Ci na trwałych rezultatach, polecamy zapisać się na regularne zabiegi. Ich ilość dobiera się z reguły indywidualnie do potrzeb klientki, jednakże najczęściej obejmuje 10-15 serii, które wykonuje się dwa lub trzy razy w tygodniu. Po wykonaniu wszystkich zabiegów zobaczysz dużą różnicę – Twoja skóra stanie gładsza, a ciało bardziej wymodelowane.

Nie tylko częstotliwość i ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie do klientki, bo także to, czy zabieg będzie wykonywany na całym ciele, czy tylko w konkretnych partiach. Tego typu informacje są ustalane podczas pierwszej wizyty, a zatem nie zwlekaj i już teraz udaj się na zabieg endermologii!

Korzyści wynikające z przeprowadzenia zabiegu endermologii to nie tylko ujędrnienie skóry, ale też skuteczna walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Możliwość dotarcia do najgłębszych warstw tkanki skórnej przynosi świetne efekty, szczególnie jeżeli do wykonania endermologii dojdzie w sprawdzonym punkcie, który do wykonania zabiegu wykorzystuje nowoczesne urządzenie. Podczas takich zabiegów endermologii następuje redukcja tkanki tłuszczowej, wygładzenie cellulitu, a nawet wygładzenie zmarszczek.