Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Wygodne obcasy to dla wielu kobiet prawdziwy Święty Graal. Idealne buty na wielkie wyjście to takie, które nie tylko wyglądają pięknie, ale też takie, w których można spędzić cały wieczór bez obtartych i bolących stóp. Jak dobrać szpilki zarówno do wieczorowej kreacji, jak i budowy stopy? Warto pamiętać o tych kilku zasadach!

Kupujesz pierwszą parę? Wybierz neutralny kolor

Jeśli jeszcze nigdy wcześniej nie miałaś na sobie butów na wysokim obcasie, warto sprawdzić, czy w ogóle będziesz się w nich dobrze czuła. W takiej sytuacji znalezienie tych idealnie dopasowanych do stopy butów to absolutna podstawa, ale nie warto zapominać o kolorze. Pierwsze wygodne szpilki powinny być uniwersalne, tak abyś była w stanie założyć je na wiele okazji. Warto więc nabyć takie w czarnym kolorze. Będą pasowały do niemal każdego stroju (często także do zwykłych jeansów!), dzięki czemu będziesz mogła wypróbować je na co dzień.

Jak dobrać szpilki w sklepie?

Najważniejszym etapem przy wyborze idealnych butów jest dobór ich odpowiedniego rozmiaru. Wygodne obcasy to takie, które idealnie pasują do wielkości stopy. Nie zsuwają się z nogi, ale jednocześnie w żadnym miejscu nie uciskają. Stopa w szpilce powinna być jak najbardziej stabilna, gdyż w innym wypadku noszenie butów na wysokich obcasach może skończyć się nawet skręceniem kostki. Co ciekawe, modelki pracujące na pokazach mody często wolą założyć buty odrobinę za małe właśnie z tego powodu.

Dlatego też kupując nowe buty, warto założyć je na nogi i przejść się w nich, sprawdzając, czy but na pewno idealnie leży. Nie licz na to, że obuwie się „rozbije”. W ten sposób jedynie nabawisz się obtarć, które będą szczególnie uciążliwe ze szpilkami na nogach.

Jak powinien wyglądać idealny obcas?

Wysokie obcasy, które pojawiają się w katalogach mody zwykle nie są dobrymi butami na co dzień. Pamiętaj, że modelki zwykle zakładają je jedynie na chwilę i niekoniecznie chodzą w nich poza czasem swojej pracy. Jeśli wybierasz się na trwające całą noc przyjęcie, wybierz niewielki obcas mający pomiędzy 3 a 8 cm. Pamiętaj też, aby był dość gruby: to zapewni Twojej stopie stabilność, ale nie tylko. Dzięki temu uzyskasz pewność, że obcas się nie złamie. Ten element to jedna z podstaw wyboru wygodnych szpilek.

Jak dobrać szpilki dla osoby początkującej?

Poza wybieraniem tych o niezbyt wysokim obcasie warto zwrócić uwagę na platformy. Zwykle zapewniają stopie większą stabilność, a jednocześnie pozwalają na dodaniu sobie kilku centymetrów. Są też nieco rzadziej spotykane niż klasyczne wygodne obcasy, dzięki czemu możesz zachwycić innych oryginalnością.

Ponadto, zwróć uwagę, czy buty posiadają paski. Szpilki przypominające nieco sandały lepiej trzymają stopę i, zwłaszcza na początku przygody z tego typu obuwiem, mogą okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Ostatecznie wybór butów zależy od Twoich preferencji i budowy anatomicznej. Jeśli uwielbiasz bardzo wysokie szpilki i czujesz się w nich świetnie, nie wahaj się nosić ich nawet do codziennych stylizacji.

Modne i wygodne szpilki znajdziesz na https://steptop.pl/39-szpilki-damskie