Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Otwartość na zmiany i akceptacja naturalnych potrzeb sprawia, że medycyna estetyczna – Ustka nie jest w tym przypadku wyjątkiem – coraz częściej przestaje być tematem tabu. Jako pełnoprawna dziedzina medycyny ewoluuje i dopasowuje sposoby działania do obowiązujących trendów i potrzeb klientów. Czego można spodziewać się w najbliższych miesiącach? Jakie zabiegi medycyny estetycznej są na czasie? Dowiedz się więcej.

1. Ewolucja zakresu medycyny estetycznej

2. Wielozadaniowe rozwiązania

3. Mniejsza inwazyjność

Aby liczyć na spektakularne, ale jednocześnie naturalne efekty warto korzystać z usług renomowanych klinik wykorzystujących osiągnięcia, jakie wdraża medycyna estetyczna. Ustka także zapewnia dostęp do takich miejsc.

Ewolucja zakresu medycyny estetycznej

Współcześnie medycyna estetyczna nie kojarzy się już tylko z zaawansowanymi operacjami plastycznymi zmieniającymi rysy twarzy. Dla wielu pacjentów, decydujących się na profilaktykę starzenia czy ujędrnianie skóry, liczy się przede wszystkim naturalność i mała inwazyjność podejmowanych działań. Dyskretna chirurgia plastyczna, zastosowanie wysokiej klasy sprzętu i wyważenie efektu – oto inspiracje na nadchodzący czas.

Wielozadaniowe rozwiązania

Sprzęt wykorzystywany przez medycynę estetyczną staje się coraz bardziej wszechstronny – stąd między innymi popularność laseroterapii. Ma ona bardzo szeroki zakres działania i pozwala osiągnąć wyraźne, trwałe rezultaty bez użycia skalpela. Terapia laserowa znajduje zastosowanie w zabiegach takich jak:

  • poprawa jędrności skóry,
  • poprawa owalu twarzy,
  • redukcja zmarszczek,
  • redukcja przebarwień,
  • usuwanie blizn potrądzikowych,
  • usuwanie rozszerzonych naczyń krwionośnych,
  • zniwelowany problem opadającej powieki.

Laser to najlepszy dowód na holistyczne podejście medycyny estetycznej. Oczywiście, nadal aplikowana jest toksyna botulinowa czy prowadzona terapia kwasem hialuronowym, jednak w wielu przypadkach to właśnie laser frakcyjny radzi sobie ze zmianami skórnymi.

Mniejsza inwazyjność

Innym produktem, który znalazł szerokie zastosowanie w obrębie medycyny estetycznej, są nici polidioksanonowe. Zabiegi z ich użyciem cieszą się rosnącą popularnością także ze względu na wielomiesięczny efekt. Można potraktować je w roli nici liftingujących – w terapii anti aging: do uniesienia podbródka i poprawienia owalu twarzy lub jako nici do wypełniania zmarszczek.

Oczywiście, na tym bogata oferta medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej się nie kończy. Powiększenie ust, liposukcja czy korekta nosa nadal cieszą się zainteresowaniem pacjentów.